Kiss László ny. magyar–történelem szakos tanár legújabb, A székely nép eredete, letelepedése és kultúrája című és Székely származású írók, jeles személyiségek alcímű könyvét a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban telt ház előtt mutatták be pénteken este. Az 1947-ben Gidófalván született szerzőnek ez a harmadik könyve, az előző kettő, Kézdiszék Széchenyije, Molnár Józsiás és a Pillanatképek Kézdivásárhely történetéből című 2009-ben, illetve 2010-ben jelent meg.
Az est házigazdája Kiss István ügyvéd, az író unokaöccse volt. A szerzővel Papp Gyöngyike médiaszakember, a Polyp Televízió egykori munkatársa beszélgetett. A könyvbemutató nyitányaként Orbán Andrea, a ny. magyar–történelem szakos tanár egykori kedvenc tanítványa elszavalta Petőfi Sándor A székelyek c. versét, majd meglepetésként a nyolc és fél éves Kiss Kund, Kiss István fia gitárjátéka következett.
Papp Gyöngyike arról beszélt, hogy a szerző többéves kutatás után tette közzé könyv formájában az általa összegyűjtött anyagot, választ keresve a székely nép eredetére, a szkíta és a török-bolgár elméletek kronológiáján át mutatja be részletes leírásban a történelmi-történeti tényvilágot gazdag forrásanyagokból tallózva.
Miután a szerző dióhéjban ismertette harmadik könyvét, a kiadvány második részében szereplő Háromszék jeles személyiségei közül ismertette a Gidófalván született Czetz János honvéd tábornok, apai nagybátyja, Kiss Sándor kétszeres Munkácsy-díjas szobrászművész és a szentivánlaborfalvi Berde Mózes kormánybiztos életútját. Terveiről szólva Kiss László elmondta: következő könyve Kőrösi Csoma Sándorról fog szólni. Az eseményen Luppinger Attila, az ifjú gitárvirtuóz is közreműködött, aki ezúttal kivételesen nem elektromos, hanem klasszikus gitáron játszott. A rendezvény végén a szerző dedikált.