Hírsaláta

2019. június 19., szerda, Belföld

MEGUNTÁK A HÁTRÁNYOS MEGKÜLÖNBÖZTETÉST. Beperelte a román államot az ACCEPT Egyesület és hét azonos nemű pár az Emberi Jogok Európai Bíróságánál (EJEB), kérve, hogy kapcsolatukat Románia hivatalosan ismerje el családként. Az egyesület szerint ugyanis sérült az érintettek magánélethez és családhoz való joga.

„Azt kifogásoljuk, hogy a román állam nem tartotta magát azon kötelezettségéhez, melynek értelmében valamilyen törvényes formában el kell ismernie és védelmet kell biztosítania az azonos nemű párok által alapított családoknak” – nyilatkozta Iustina Ionescu emberjogi szakértő, az ACCEPT tagja. Az egyesület már 13 éve kéri, hogy a román állam adjon törvényes formát az élettársi kapcsolatnak. Ebben az ügyben eddig nyolc törvényjavaslat került a parlament elé, de egyik sem kapta meg a szükséges szavazatszámot. (Agerpres)

EBBEN LEGALÁBB ELSŐK VAGYUNK. Az Európai Unió országai közül Romániában jegyezték a legmagasabb inflációs rátát májusban – derül ki az Eurostat által közzétett adatokból. Ezek szerint májusban – akárcsak egy hónappal korábban – 4,4 százalékkal nőttek a fogyasztói árak Romániában. Románia után Magyarországon (4) és Lettországban (3,5) nőttek a legnagyobb mértékben a fogyasztói árak. A legkisebb inflációt Cipruson (0,2), Portugáliában (0,3) és Görögországban (0,6) mérték. 2019 áprilisához képest májusban az EU tizenhat tagállamában csökkent az infláció, öt országban stagnált (beleértve Romániát is), hatban pedig nőtt. A Román Nemzeti Bank május közepén a korábban jósolt 3 százalékról 4,2 százalékra emelte 2019. decemberi inflációs előrejelzését, 2020 decemberére pedig 3,3 százalékos pénzhígulást valószínűsítenek a korábban jelzett 3,1 százalék helyett. (Agerpres)

RÁJÁR A RÚD A CFR-RE. Kigyulladt vasárnap este a Bukarest és Temesvár között közlekedő InterRegio-járat mozdonya. A vonat mintegy 200 utasát leszállították a temesrékasi állomáson, a helyszínre több tűzoltóautót is kivezényeltek. Egy nappal korábban a Temesrékas és Nagytopoly közötti 900-as fővonalon áramellátási hiba miatt egy ideig nem közlekedtek a vonatok, négy személyszállító és két tehervonat vesztegelt az állomásokon a hiba elhárításáig. (Agerpres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2019-06-19: Belföld - :

Tüntetés az úzvölgyi katonatemetőért

Az eső ellenére sokan érezték fontosnak, hogy tiltakozásukat fejezzék ki az úzvölgyi katonatemető körül kialakult botrány miatt: az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) által tegnap délután Csíkszereda főterén szervezett tüntetésen több százan vettek részt, buszokkal utaztak oda Székelyudvarhelyről, Gyergyószentmiklósról, Sóvidékről, Szentegyházáról és Marosvásárhelyről is. Sokan molinókkal érkeztek, amelyeken többek között a Kegyeletsértés!, Nem hagyjuk a temetőnket!, Mondjon le a prefektus!, Védjük meg magunkat, védjük meg Erdélyt! feliratok voltak olvashatóak – tájékoztat a helyszínen készült tudósításában a Székelyhon.
2019-06-19: Belföld - :

Fogy az RMDSZ-frakció

Újabb RMDSZ-es önkormányzati képviselő mondott le a marosvásárhelyi városi tanácsban betöltött tisztségéről: Bakó Szabolcs Facebook-oldalán jelentette be, hogy visszaadja megbízatását – közölte a Transindex hírportál. Ő a második RMDSZ-es tanácsos, aki a napokban jelezte, hogy nem kívánja tovább betölteni a mandátumát.