Egyéves kényszerszünet után – tavaly pénzhiány miatt nem sikerült megtartani – szombaton és vasárnap szervezték meg a tizennegyedik dálnoki falunapokat. A faluünnep szombaton 6 órakor az eddigi hagyomány szerint a gidófalvi fúvósok ébresztőjével kezdődött. Az idei program két legfontosabb eseménye a közös főzés és a koszorúzási ünnepség volt. Dálnok két magyarországi testvértelepüléséről is érkeztek vendégek, Cserszegtomaj hattagú küldöttségét Bartha Gábor polgármester, míg Noszvaj négytagú csapatát Bota Géza polgármester vezette. A noszvajiak szokás szerint egy kisebb hordó borral érkeztek, míg a cserszegtomajiak asztalánál borkóstolót tartottak.
A Darkó Jenő-iskola kertjében a kézdivásárhelyi Constantin Pătru vállalkozó csapata Csucsi Antal szakáccsal az élen már kora reggel főzni kezdte egy százharminc literes acélüstben az óriás babgulyást, amelyhez húsz kg paszulyt, harminc kg vaddisznóhúst, nyolc kg hagymát, tíz kg paradicsomot, öt kg paprikát, valamint különféle fűszereket használtak. Rajtuk kívül főzött még a Harmónia énekkar, az önkormányzat csapata, Már Sándor nyugdíjas és a helybeli tűzoltók, valamint a kézdimartonfalvi Molnár Ede juhos gazda. Nem történt rangsorolás, sem díjazás, de a finomabbnál finomabb készítményeket meg lehetett kóstolni.
Délben Bangyán Sándor megbízott polgármester üdvözölte az egybegyűlteket, a meghívottakat, és megnyitotta a faluünnepet. Az új községvezető köszönetet mondott Bartók Ede Ottó leváltott polgármesternek mindazért, amit a községért és annak lakóiért tett.
Ezt követően a Darkó Jenő-iskola elemi osztályos tanulói – Nyircsa Klára, Szőcs Zsuzsa és Zsögön Erika tanítványai – mutattak be népi táncot, majd Benkő Anna tanárnő ötödik osztályos tanulói modern táncot adtak elő. Az iskolások után a Harmónia kórus műsora következett. Benkő Rozália, az énekkar vezetője díszoklevelet nyújtott át Bartók Ede Ottónak és Bangyán Sándornak, a község volt és jelenlegi vezetőjének, akik mindig szívügyüknek tekintették az énekkar támogatását.
A templomtérről a jelenlevők a művelődési központ elé vonultak, ahol a Történelmi Vitézi Rend sepsiszéki, kézdiszéki és brassó-hétfalusi állományának tagjai, a két testvértelepülés vezetői, az önkormányzat és a Harmónia kórus képviselői megkoszorúzták vitéz lófő Dálnoki Miklós Béla (1890–1948) vezérezredes, miniszterelnök emléktábláját, majd ugyanott a falu legnagyobb szülöttje, Dózsa György 2014. július 6-án felavatott domborműves emléktábláját. A rövid ünnepség a magyar és a székely himnusz eléneklésével ért véget. A tizennegyedik falunap tegnap este tűzijátékkal és utcabállal zárult.