LabdarúgásKiesett a kupából a Kézdivásárhelyi SE

2019. augusztus 30., péntek, Sport

A Kézdivásárhelyi SE befejezte szereplését a Román Kupában, miután szerdán hazai pályán védelmi hibák miatt 2–0 arányú vereséget szenvedett a Barcarozsnyó csapatától a Sinkovits Stadionban.

  • Tofán Levente felvétele
    Tofán Levente felvétele

28 Celcius-fokos melegben, kitűnő gyepszőnyegű pályán kezdődött a mérkőzés, és bár a Brassó megyei csapat nagyobb költségvetéssel és több, az élvonalban is megforduló játékossal rendelkezik, a házigazdák az első félidőben tartani tudták a lépést, felvették a harcot a papíron esélyesebbnek tartott gárdával. Tapogatózó játék zajlott az első negyedórában, az első kapura tartó lövésig a 13. percig kellett várni, azonban Gabriel Bunduc magabiztosan védte Alexandru Țuțu, a Sepsi OSK egykori középpályásának próbálkozását.

A folytatásban is kevés gólhelyzetet alakítottak ki a csapatok, többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, majd rövid ideig a kézdivásárhelyi labdarúgók magukhoz ragadták a kezdeményezést, viszont a pontatlan passzok miatt akadoztak a támadások. A rövid sepsiszentgyörgyi pályafutást maga mögött tudó Daniel Mutu kapus egy szöglet után előbb Pakucs Norbert fejesét védte, majd Kanyó Szilárd 16 méterről leadott lövését hárította.

A szünet után a vendégek kezdtek jobban, Florin Dîrvăreanu edző kettős cserével próbálta veszélyesebbé tenni csapata támadójátékát. A magasabb fokozatra kapcsoló Barcarozsnyó a 62. percben vezetést szerzet, miután Alexandru Vîrlan lecsapott Nicolae Păun rövid hazaadására, majd előkészítését Andrei Lascu a bal alsóba gurította (0–1). A felső-háromszéki csapat a kapott gólra nem tudott válaszolni, a 71. percben pedig a vendégek eldöntötték a továbbjutás kérdését, hiszen egy újabb védelmi hibát kihasználva ezúttal a csereként pályára lépő Bogdan Botea volt eredményes (0–2).

„Nagyon csalódott vagyok, mert gyengén, ötlettelenül játszottunk, egy kapura rúgásunk, egy veszélyes helyzetünk sem volt az első félidőben. Úgy látom, egyes játékosok nagyon elkényelmesedtek a csapaton belül, nincs egy jó megmozdulásuk. Természetesen mindenki tévedhet, de legalább küzdjön szívvel-lélekkel. Volt még olyan, hogy nem rúgtunk gólt, de legalább kidolgoztunk helyzeteket. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a problémák egy kupameccsen mutatkoztak meg, így arra törekszünk, hogy ezeket kijavítsuk a szombati meccsig” – nyilatkozta a mérkőzés után Gazda József játékos-edző.

Román Kupa, 3. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Barcarozsnyó 0–2 (0–0).
Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 300 néző. Vezette: Dragoş Nicolae Lunca (Kolozsvár). KSE: Bunduc – Stanciu, Tankó, Damian, Cîrstian – Păun, Gáll (Gazda, 70.), Kanyó – Gajdó T. (Fozokoș, 61.), Pakucs, Popa (Orosz, 65.). Edző: Gheorghe Vasile. Barcarozsnyó: Mutu – Berloiu, Dobre, Poverlovici, So. Marin – Țuțu (Moraru, 59.), Drugă, Vîrlan – Strătilă (Șe. Marin, 73.), Lascu, Staicu (Botea, 59.). Edző: Florin Dîrvăreanu. Gólszerzők: Lascu (62.), Botea (71.). Sárga lap: Tankó (67.), illetve Staicu (36.), Drugă (66.), Poverlovici (85.).

A Valentin Suciu irányította FK Csíkszereda a Ceahlăul Piatra Neamț vendégeként kezdte meg szereplését a Román Kupában, ahol a 3. fordulóban gyengébb játékkal is legyőzték a harmadosztályban érdekelt ellenfelüket. A továbbjutást jelentő gól a 86. percben egy ellentámadás végén született, miután Barta Norbert labdát szerzett, majd betört a tizenhatos területre, végül a kapus mellett a hálóba gurított. A következő fordulót szeptember 10. és 12. között rendezik, a Sepsi OSK csak a legjobb 32 között kapcsolódik be a versenykiírásba.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 507
szavazógép
2019-08-29: Belföld - :

Rabszolgatartók őrizetben

Négy személyt, köztük egy német állampolgárt vett őrizetbe tegnap a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság a Máramaros megyében fogva tartott német kamaszok ügyében.
2019-08-30: Sport - :

Fiatal csatárt adott kölcsönbe a Sepsi OSK (Labdarúgás)

A Sepsi OSK 20 éves csatára, Ioan Andrei Dumiter az élvonalban újonc Chindia Târgoviște csapatában folytatja pályafutását, ugyanis a piros-fehérek a több játéklehetőség reményében júniusig kölcsönbe adták a temesvári születésű támadót.