Hétfőn szavaznak a parlament feloszlatásáról

2008. szeptember 12., péntek, Közélet

Az MDF hétfőre rendkívüli házbizottsági ülést kezdeményez annak érdekében, hogy az Országgyűlés házszabálytól eltéréssel tárgyalja a parlament feloszlásáról szóló indítványukat, és még aznap szavazzon is róla — közölte Szili Katalin. Kitért arra, hogy nincsenek különleges szabályok, a döntéshez egyszerű többség szükséges, vagyis a jelen lévő képviselők többségének igen szavazatával lehet kimondani a feloszlást.

Lövétei István alkotmányjogász szerint azonban nem a jelen lévő, hanem az összes képviselő többségének igen szavazata szükséges.

Az alkotmány szerint minden parlamenti pártnak joga van arra, hogy indítványt nyújtson be az Országgyűlés feloszlatásáról — kommentálta Budai Bernadett kormányszóvivő az MDF kezdeményezésével kapcsolatos hírt. A szóvivő aláhúzta: úgy tudja, nincs meg a parlamenti többség az Országgyűlés feloszlatását kezdeményező javaslatnak.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 463
szavazógép
2008-09-12: Közélet - x:

A szakértői kormányról nem tárgyaltak (MSZP—SZDSZ egyeztetés)

Szakpolitikai kérdésekkel folytatódik az MSZP és az SZDSZ közötti egyeztetés jövő héten — a hírt külön-külön tartott sajtótájékoztatón jelentette be a két pártelnök. Mint elmondták, személyi kérdésekről nem esett szó köztük.
2008-09-12: Közélet - x:

Szlovákiában ne beszéljenek magyarul

Kétségbe vonta a hitelességét Ján Mikolaj szlovák oktatási miniszter annak a felmérésnek, amelyből a közelmúltban kiderült, hogy a szlovák tizenöt évesek nemzedékének 37,7 százaléka mindenkinél jobban utálja a magyarokat, akiknek szerintük csak otthon lenne szabad magyarul beszélniük, és elvárják, hogy a nyilvánosság előtt a magyarok csakis szlovákul szólaljanak meg.