Tízen pályáznak az államelnöki tisztségre Romániában, közülük hatan egy-egy parlamenti frakció támogatását is élvezik, négy közéleti személyiség pedig parlamenti képviselettel nem rendelkező pártok támogatásával vagy függetlenként indul. A jelöltállítási határidő vasárnap éjfélkor zárult.
A román törvények értelmében azok a jelöltek mérkőzhetnek meg az elnökválasztáson, akik több mint 200 ezer támogató aláírást gyűjtenek össze. A legtöbb – 2,2 millió – támogatói aláírást Klaus Iohannis jelenlegi államfő nyújtotta be a Központi Választási Bizottsághoz. Őt a Nemzeti Liberális Párt támogatja, amelynek korábban elnöke volt. Az SZDP elnöke és államfőjelöltje, Viorica Dăncilă számára másfél millió támogató aláírást gyűjtött össze a legnagyobb szervezeti hálóval és legtöbb polgármesterrel rendelkező román párt. A nála esélyesebbnek tartott Dan Barna, a Mentsétek meg Romániát Szövetség elnöke, aki a Szabadság, Egység és Szolidaritás Pártjának támogatását is bírja, 400 ezer aláírást iktatott, ugyanannyit, mint a függetlenként induló, de Victor Ponta és Călin Popescu-Tăriceanu pártjai által segített Mircea Diaconu színművész. Traian Băsescu volt államfő pártjának jelöltje, Theodor Paleologu volt kulturális miniszter 360 ezer aláírást gyűjtött össze.
Az egyetlen magyar jelölt, Kelemen Hunor RMDSZ-elnök 270 ezer aláírást iktatott. Rajtuk kívül négy – jelentősebb párttámogatást nem élvező – közéleti személyiség, Alexandru Cumpănaşu, Ramona Bruynseels, Cătălin Ivan és Viorel Cataramă indul az államfőválasztáson – utóbbi annak ellenére is, hogy a Központi Választási Iroda az általa benyújtott íveken 94 ezer aláírást gyanúsnak talált; Cataramă azonban megfellebbezte a döntést, és az alkotmánybíróság neki adott igazat. Az később, sorshúzással dől el, hogy kinek hol jelenik meg a neve a szavazócédulán.
Az elnökválasztás első fordulója november 10-én lesz, a második november 24-én. A választási kampány hivatalosan október 12-én kezdődik.