„Négy éve sikeresen működik a kilyéniek Búzavirág dalköre, több találkozón vettünk részt, s úgy illik, hogy mi is visszahívjuk azokat az együtteseket, amelyekkel már együtt énekeltünk – mondta Török Aranka főszervező. – Hagyománnyá vált, hogy találkozóinkat a Szent Benedek-templomban tartjuk, Hajdú János főesperes mindig szeretettel fogad. Délelőtti szentmisén vettünk részt a meghívott nyolc együttessel, magunkévá téve Pál apostol szavait: a lélek a megjavulás reményében él!” És énekeinkben, tehetjük hozzá mi.
„Ez a nap az, melyet az Úr rendelt, örvendezzünk és vigadjunk ezen!” (118. zsoltár) – ez volt a seregszemle mottója. Műsorfüzetükön színes kis madárikon jelezte: az ének megtartó, az ének éltet és felemel. A Szemerjai Református dalárda vallásos tartalmú kórusművekkel nyitott (Az Úr csodás kegyelme; Hálát adok, Uram), karnagyuk Sipos Zoltán volt. Kitartóan jelen van a seregszemléken egyházzenei kórusművekkel a papolci és a kilyéni református vegyes kar Márton László és Egyed Lászlóné karnagyok vezényletével. A sepsiszentgyörgyi Szent József-plébánia mellett működő, összetételében megfiatalodott népes egyházi kórust fiatal karnagyuk, Simon Balázs vezette. Kodály Ének Szent István királyhoz című kórusszámát mutatták be mély átéléssel, és nagy sikert arattak Berkesi Sándor Székely asztali áldásával. Az egyházi vegyes karokat a szomszédos Brassó megyei Keresztvár Fekete Lajos Férfikórusa képviselte. Az Erdélyi indulóval nyitottak.
Református lelkipásztoruk, Kiss Zoltán elmondta, hogy a mindenkori hősökről és a temetőkben pihenő elődökről szóló számok szerzője az eklézsia egykori kántora, a kórus névadója, Fekete Lajos, karmesterük pedig Gábos Ferenc Attila. Háromszéki seregszemléinken gyakran lehet hallani a Márk Attila unitárius énekvezér és gitárművész karnagyuk vezette Árkosi Régeni Áron Dalárdát. Régeni Áron az unitárius egyházközség tehetséges énekvezére, néptanítója és korálszerzője volt. Finn népdal-feldolgozásukat és a Ghymes együttes Kézfogás című számát tapsvihar követte. A vendégfogadó Kilyén Búzavirág dalkörét Török Mihály harmonikával vezette: bemutatták Sibelius Szállj, boldog hálaének című kórusművét, és sikert arattak Földi Mihály népi ihletésű feldolgozásával. Székely népünk ajkán élő népdalokból-hallgatókból összeállított műsorral érkezett a sepsiszentgyörgyi nyugdíjasok Őszirózsa dalköre, mindennapi énekeinkkel valóban a megérkezett őszt idézték a templomba, átéléssel mutatták be a régi Mária-himnuszt, Kodály Esti dalát s Máthé Otília kedvenc számát: Erdélyországban van az én hazám. Vezetőjük Venczel Anna.
A fellépő együtteseket válogatott szavakkal köszöntötte a kilencvenes éveibe lépő Pakucs Etelka szavalóművész. „A seregszemlét csak közösségi összefogással, a falusfelek segítségével lehet sikeressé tenni” – jelentette ki Török Aranka a találkozó végén.