Az Erdővidéki Közművelődési Napok keretében megnyílt az Orbán Balázs nyomdokán Erdővidéken fotótábor „szüretéből” született kiállítás. A Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont, az Erdővidék Múzeuma és az Exposia Fotográfiai Alkotócsoport szervezésében zajlott munkának Balázs Ödön (Székelyudvarhely), Csíki Csaba (Csíkszentdomokos), Hlavathy Károly (Sepsiszentgyörgy), Kerekes István (Kazincbarcika), Nagy Botond (Marosvásárhely), Pap Elek (Nagykőrös), Péli László (Dabas) és Vinczeffy László (Sepsiszentgyörgy) volt részese.
Demeter László muzeológus úgy fogalmazott, megtiszteltetést jelentett számukra, hogy hozzájárulhattak a dokumentarista fotótáborok sikeréhez. Mint mondotta, különös érzés a fényképeket szemügyre véve látni, hogy azok a pillanatok, amelyeket a helyiek hétköznapinak vélnek, a vendégek lencséjén keresztül mennyire másnak, sőt, ünnepinek tűnnek, és akár egy sáros utcarészlet is lehet szép és érdekes. P. Buzogány Árpád író és művelődésszervező, a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont munkatársa a Székelyföld szépségét, kulturális és épített örökségét központba állító fotóművészek értékes munkásságát méltatta. A táborlakók fáradságot nem ismerve, tavasszal és ősszel is igyekeztek bejárni a tájegység minden falvát: felkeresték azokat az embereket, akik a már-már eltűnőben levő mesterségeket űzik, betekintettek a háziasszonyok konyhájába, kedvükért ünneplőbe öltöztek a lányok, a gazdaemberek hagyták, hogy modellként kezeljék s munka közben örökítsék meg őket, az idősekhez pedig úgy közeledtek, hogy ők szeretettel fogadták, s megmutatták magukat és mindennapjaik történéseit.
A megnyitóbeszédek után kötetlen beszélgetés alakult ki a fényképek iránt érdeklődő maroknyi, jószerint csak az idősebb korosztályt képviselő közönség és az alkotók közt. Az egyfajta időutazásnak is beillő eszmecsere közben felelevenítődtek a fényképeken látható emberekhez, tájakhoz, házakhoz és utcákhoz kapcsolódó emlékek, az alkotók pedig az erdővidékiekkel való találkozásaikról és a képek születéséről szóltak. Balázs Ödön úgy fogalmazott, Erdővidék maga a csoda, az itt töltött idő minden percét élvezték.
A természeti neveléssel foglalkozó Nature Education Community Centre csoport Baróton, Köpecen és Bardocon tartott foglalkozást kisiskolások és felnőttek számára. A kolozsvári biológusok játékosan tanítva a természet sokszínűségét és szépségét mutatták be. A természettől elidegenedett embereket próbálják „visszafordítani”, rácsodálkoztatni a minket körülölelő érintetlen szépségekre. Az erdőről-mezőről begyűjtött szárított növényt, szarvasagancsot, bagolyköpetet, taplót, mohát és ezekhez hasonló ezernyi apróságot, valamint az interaktivitásban rejlő lehetőségeket kihasználva tartják meg előadásaikat.