Díjazták Dombora Anna zenepedagógust

2019. december 7., szombat, Közélet

Tanít, zenél, énekel, ismeri a fesztiválok, a táborok, a fúvósmozgalom szervezésének minden csínját-bínját. Dombora Anna Rétyről, néhai Kelemen Antal zenetanár, karnagy tanítványaként indult, jelenleg a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium két kórusának vezetője, akinek munkásságát nemrég Jagamas János-díjjal jutalmazta a Romániai Magyar Dalosszövetség.

  • A Székely Mikó Kollégium kórusa az iskola százhatvanadik évfordulóján. Albert Levente felvétele.
    A Székely Mikó Kollégium kórusa az iskola százhatvanadik évfordulóján. Albert Levente felvétele.

Dombora Anna a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceumban érettségizett 2000-ben, majd alapszakon zenepedagógiát, mesteri képzésen karvezetést tanult a brassói Transilvania Egyetemen. Tanított egykori iskolájában, 2005-től a Székely Mikó Kollégium tanára, ahol újraalapította a középiskolai kórust, amellyel több helyi, országos és külföldi rendezvényen, valamint kórusolimpián lépett fel, énekkarával CD-felvételt is készített. 2005–2010 között tagja volt a Pro Musica kamarakórusnak,  2009-től a Snaps Vocal Band együttesben énekel. 2013 őszén megalapította a Canticorum Pedagógus Női Kart, amelynek tagjai főként a Székely Mikó Kollégium pedagógusai. Az énekkar harmincöt tagú, repertoárjukban a magyar kórusirodalom művei dominálnak, de nyitottak számos műfaj megszólaltatására, fontosnak tartván a női hang hangszínvilágát megismerni – fogalmaz Lőfi Gellért zenetanár, kórusvezető a Dombora Anna díjazása alkalmából írt méltatásban. Ugyanitt megemlíti: Dombora Anna saját bevallása szerint a gyermekek között érzi magát a legjobban, amióta főállású énektanára a Székely Mikó Kollégiumnak, számos rendezvényt szervezett az iskola V–VIII. osztályos és középiskolai kórusával, a Mikó Consort régizene-együttessel, évente több száz kisgyermeknek tanít furulyát, népdalvetélkedőkre készíti fel tanítványait.

Dombora Anna 1994 óta tagja a rétyi Kováts András Fúvósegyesületnek, jelenleg is aktív muzsikusa a rétyi Kováts András Ifjúsági Koncert-fúvószenekarnak. A tanítással egyetemista korában került kapcsolatba, amikor a rétyi fúvóstáborokban furulyát, zeneelméletet tanított kisgyermekeknek, Kelemen Antal segédjeként több alkalommal vezényelhette a rétyi fúvószenekart előadásokon is. Sok tekintetben Kelemen Antal egyéniségét tartja példaképének, és a tőle tanultak alapján próbál igényes, sokrétű zenei nevelőmunkát folytatni – hangsúlyozza Lőfi Gellért.

A Romániai Magyar Dalo­s­szövetség nem először tüntet ki sepsiszentgyörgyi karnagyot, korábban immár néhai Benkő Enikő, Kelemen Antal és László Attila munkásságát is jutalmazta a szövetség, a jelenleg is aktív helyi kórusvezetők közül Sipos Zoltán és Lőfi Gellért részesült hasonló elismerésben.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 55
szavazógép
2019-12-07: Közélet - Iochom István:

Kigyúltak a karácsonyi fények a Wegener Parkban (Kézdivásárhely)

Tegnap délután a Wegener Pro Sanitate Alapítvány szervezésében több száz gyermek és felnőtt jelenlétében tartották meg a kézdivásárhelyi Wegener Park ünnepélyes karácsonyi fénygyújtását. Ilyen csodálatos fénykavalkád eddig még soha nem volt a karácsonyi gyermekvárosban, az alapítvány által megbízott szakemberek több napon át dolgoztak a parkban, szerelték a szebbnél szebb fénygirlandokat.
2019-12-07: Közélet - Szekeres Attila:

Kazánházból táncház (Művészeti és Népiskola)

Kézdivásárhelyen a Szabadság utcába bejegyzett, de Új utcaiként ismert volt hőközpont gazdát cserél: a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola alakít ki ott oktatótermeket.