Év végéig befejezik az épülő kiskászoni katolikus templom belső vakolását, jövőre – anyagi lehetőségeik szerint – folytatják a munkálatokat. Pál Ferenc kézdiszentléleki plébános érdeklődésünkre azt is elmondta, közmunkával eddig is többen hozzájárultak a megrongált sírkövek helyreállításához, de továbbra is számítanak az adományokra, tizenegyezer lejre lenne még szükségük.
A közigazgatásilag Kézdiszentlélekhez tartozó kis településen az 1978–1984 között Árpád-házi Szent Margit tiszteletére Balázs György akkori plébános által építtetett római katolikus templom szomszédságában található telken épül Kiskászon új római katolikus temploma. Tervezője a kézdivásárhelyi Molnár István. A régi templom fala megrepedezett, ezért kell újat építeni.
Az új templom alapkövét 2016-ban tették le, és abban az évben az alapot is megöntötték. Úgy tervezték, hogy egy fedél alatt, mellette közösségi ház is épüljön, az építkezési munkálatokat a sepsiszentgyörgyi Wonderland cég végzi. A készülő új templom kétszáz hívő befogadására lesz alkalmas, felszentelése után a régi templomot lebontják.
Az ősz folyamán felszerelték a nyílászárókat, és a villanyhálózat is elkészült, jelenleg a belső vakolással foglalkoznak. Érdeklődésünkre Pál Ferenc kézdiszentléleki plébános elmondta: amit erre az esztendőre terveztek, meg is valósították, a belső vakolást idén befejezik. Az anyagi lehetőségek függvényében jövőre folytatják a templomépítést, a külső szigetelés, a lépcsőfeljáratok befejezése, a padlózat elkészítése és az új padok felszerelése, illetve a belső berendezés és a központi fűtés beszerelése maradt még hátra. A plébánostól azt is megtudtuk, hogy az árak havonta változnak, ezért a templom befejezéséhez még tetemes összegre lenne szükségük. A plébános köszönetét fejezte ki a nagyobb támogatóknak, a magyar államnak, az Emberi Erőforrások Minisztériumának, a Bethlen Gábor Alapnak, a miniszterelnökségnek, a megyei és helyi önkormányzatnak, a Fagus Közbirtokosságnak, a román vallásügyi minisztériumnak és a hívők alig 263 lelket számláló közösségének.
Arra a kérdésünkre, hogy mi történik azokkal a kézdiszentléleki sírkövekkel, amelyeket nem lehet kijavítani, illetve helyreállítani, a plébános arról tájékoztatott, hogy a templomban adománygyűjtésre felállítanak egy perselyt, és aki hozzá szeretne járulni a helyreállítási költségekhez, ott megteheti. Tizenegyezer lejre lenne szükség a megrongált síremlékek helyreállításához. Pál Ferenc plébános köszönetet mond mindazoknak, akik közmunkával hozzájárultak a megrongált síremlékek helyreállításához, külön kiemelve a Bartalis kőfaragó családot.