BarótMennyit fizessenek az orvosok?

2020. január 3., péntek, Közélet

Barót múlt év végi tanácsülésének kilenc napirendi pontja közül valamilyen módon három is érintette az egészségügyi ellátás kérdését. A legnagyobb vitát az váltotta ki, hogy lehet-e különbséget tenni a családorvosi ügyeletet és a családorvosi rendelők számára helyet biztosító épületek bére között.

  • A szerő felvétele
    A szerő felvétele

A határozattervezet ismertetését követően Nagy István független tanácstag fenntartotta tavaly több alkalommal is megfogalmazott véleményét: az orvosok is gazdasági tevékenységet végeznek, ezért az általuk használt épületek bérének sem kellene méltányosnak lennie. „Értem én, hogy egy meglévő szerződést könnyebb meghosszabbítani, mint egy versenytárgyalást lebonyolítani, de igenis, azt kell tennünk” – mondotta.

Lázár-Kiss Barna András polgármester elismerte, Nagy István okfejtése helyes, és ígérte, hamarosan a versenytárgyalást is megszervezik, de kérte a testületet, addig is adja áldását az előterjesztésre, mert ha nem hosszabbítják meg a szerződést, az ügyelet hely hiányában hónapokra ellehetetlenül. Az ígéretet hallván, a szavazás előtt Nagy István jelezte, ez esetben nem ellene fog szavazni, hanem csak tartózkodik.

A családorvosi rendelők bére nőni fog, de még így is a piaci ár alatt lesz – hangzott el a tanácsülésen. Az elmúlt tizenöt évben a családorvosok csak jelképes összeget – négyzetméterenként évi díjként mindössze egy eurót – fizettek az általuk használt, önkormányzati tulajdonban levő épületekért. Ezt a díjat már tíz éve a piaci árakhoz kellett volna igazítaniuk, de miután egyszer szerepelt napirenden, s akkor nem kapta meg a szükséges támogatást, minden maradt a régiben. A hiányosságot észrevette a számvevőszék is, kérte, sürgősen pótolják mulasztást. Mivel nem volt, mihez viszonyítaniuk az árat, a legjobbnak azt vélték, ha az üzletkötőközpont díjszabását, azaz a négyzetméterenkénti havi 2,5 eurót veszik alapul. A városvezető a napirendi pont végszavazása előtt azt mondta, a megemelt díjból befolyó pénzt a városháza az adott épületek karbantartására és felújítására fordítja.

Nagy István hozzászólásában a Lázár-Kiss Barna András polgármester által említett régi tanácsülésen történteket is felidézte: bő tíz éve ő volt az említett tervezet előterjesztője, és az RMDSZ-frakció volt az, amely nem akart a törvényességnek eleget tenni.

A városi kórház létszámkeretét pillanatok alatt jóváhagyták: tavalyhoz viszonyítva nincs változás, az intézmény továbbra is 130 alkalmazottal működik, amelyből tízen rezidensek.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 147
szavazógép
2020-01-03: Közélet - Bokor Gábor:

Ünnep a Gyerekek Klubjában (Kovászna)

Fennállásának 45. évét ünnepelte december végén a kovásznai Gyerekek Klubja. Az esemény kapcsán a művelődési központban szerveztek díszelőadást a klub táncszakkörét látogató diákok fellépésével. A központban ugyanakkor kiállítást nyitottak meg a kézműves, fafaragó szakkörökben tevékenykedők munkáiból. Az ünnepségen Darvas Ibolya, az intézmény vezetője oklevéllel tüntette ki a klub korábbi munkatársait. A díszelőadás alkalmával beszédet mondott Kerekes Jenő, a sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotájának igazgatója, valamint Gyerő József, a fürdőváros polgármestere is.
2020-01-03: Közélet - :

Pénzt csöppentettek

Két kormányhatározattal összesen 28,6 millió lejt utaltak háromszéki önkormányzatoknak az óév végi költségvetés-kiigazítással.