Míg az alsólemhényi iskola 1994-ben kilépett a névtelenségből, és felvette Bem József nevét, addig a felsőlemhényi I—IV. osztályos 2-es számú iskolának a mai napig nincs neve.
A község elöljárói úgy tartották helyénvalónak, hogy előbb kapjon új köntöst az épület, s csak utána tartsanak keresztelőt. A nyár folyamán központi fűtést szereltettek, tetőt javíttattak, felújították a villanyhálózatot, és új illemhelyeket alakítottak ki. Jövőre már csak a külső meszelés és a padló felújítása maradt, amivel teljesen befejeződik a tanintézmény tatarozása.
A községvezetés és a tanügyiek az iskola névadójaként elsősorban Bencze Gergelyre, a település jeles szülöttjére gondoltak. Bencze Gergely (1854—1925) erdőmérnök, vegyész, tudományos kutató, szakíró, akadémiai, illetve főiskolai tanár volt. Gimnáziumi tanulmányait Székelyudvarhelyen, Kézdivásárhelyen, Kolozsvárott és Miskolcon végezte. 1875—79 között Selmecbányán erdőmérnöki képesítést szerzett. A főiskola elvégzése után a gödöllői és a besztercebányai erdőigazgatóságoknál dolgozott. Müncheni tanulmányút után, 1885-ben a selmecbányai főiskolán kémiából megbízott előadó, 1888-tól rendkívüli, majd 1891-től 1923-ig, nyugdíjazásáig rendes tanár s a vegytani tanszék vezetője is. 1919-ben miniszteri tanácsos lett. Az ő nevéhez fűződik az erdészeti kémiai oktatás megalapozása, mely diszciplínának ő volt az úttörője. A bükkfa papírgyártási célokra való kémiai feldolgozásával kísérletezett. Cikkeket írt erdészeti és bányászati szaklapokba. Sírja a soproni temetőben található.