Rejtvényfejtő olvasóink körében alkalmi ünnepség során sorsoltuk ki a lapunkban tavaly megjelent Nemzedékről nemzedékre című, család- és helytörténeti témájú keresztrejtvény-sorozatunk megfejtői közül a nyerteseket csütörtök este a sepsiszentgyörgyi Park vendéglő Di Stefano Termében. Egy híján százan küldtek be megfejtett rejtvényt, szerkesztőségünk három díjat és 40 könyvjutalmat sorsolt ki.
Ferencz Csaba lapigazgató köszöntötte az egybegyűlteket, rejtvényfejtőinket, fenntartóinkat: az olvasókat, hangoztatva, aki megfejti a rejtvényeket, az újságot is elolvassa, s a lapot az olvasók tartják fenn. Kiemelte, a Háromszék az egyetlen lap, amely helytörténeti jellegű rejtvénysorozatot közöl. Farcádi Botond főszerkesztő felelevenítette: immár tíz éve szervezünk nyereménysorsoló estet a rejtvényfejtők díjazására, az ilyen együttlétek jók a bizalom erősítésére. Olvasóink számíthatnak ránk, továbbra is igyekszünk hitelesen tájékoztatni őket. Megköszönte az olvasók kitartását és a kollégák munkáját, és ígérte, folytatjuk az ismeretterjesztő rejtvénysorozatokat.
Az est főszereplője, Kisgyörgy Zoltán, a Háromszék főmunkatársa, a tematikus ismeretterjesztő anyagok szerzője a tőle megszokott humoros formában beszélt a sorozatról, kiemelve a tavalyi családtörténeti sorozat érdekességeit. Felsorolta, kiket ismert meg a dokumentálódás során, kiemelve közülük a zsámbéki Máthé Ilona Czetz-leszármazottat, a kisborosnyói Tompa család Kézdivásárhelyen élő tagjainak Svédországba szakadt utódait, Dima-Csoma Endre diákot, aki összeállította családfáját. Köszönetet mondott Kocs János családkutatónak, valamint heraldikus kollégájának, aki a családi címerek megjelenítésében nyújtott segítséget. Kisgyörgy Zoltán ízelítőt lebegtetett meg az idei székelyföldi, erdélyi nagyasszonyokat bemutató sorozatból. Forrai Tibor, a rejtvények készítője kiemelte a sorozat ismeretterjesztő fontosságát. Felszólalásában felvázolta a keresztrejtvények történetét, és pajzán viccekkel zárta szavait.
A vidám hangulatot igazán ünnepélyessé tette Sebestyén-Lázár Regina, a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjának, Kőmíves-Bokor Zsuzsa tanítványának zongorajátéka.