A házigazda magyar válogatott 26–0-ra legyőzte a máltai csapatot, így jobb gólkülönbségének köszönhetően – a világbajnoki ezüstérmes spanyolokat megelőzve – megnyerte a C-csoportot, és közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján. Märcz Tamás együttesének lesz egy extra pihenőnapja, majd szerdán az Oroszország–Grúzia párharc továbbjutójával találkozik a nyolc között.
Ritka feladat elé állította a magyarokat, hogy csütörtökön döntetlent játszottak a spanyolok elleni csoportrangadón, így ugyanis a gólkülönbség döntött a két csapat között. A világbajnoki ezüstérmesnek a törökök felett aratott 24–7 arányú győzelme azt jelentette, hogy Märcz Tamás együttesének legalább 20 góllal kell nyernie Málta ellen ahhoz, hogy csoportelsőként közvetlenül a negyeddöntőbe jusson.
Azt már előre lehetett tudni, hogy a találkozónak gyakorlatilag semmilyen sportértéke nem lesz, ennek ellenére szinte teljesen megtelt a Duna Aréna. Annak fényében, hogy a húszgólos győzelem volt a cél, jól kezdett a magyar válogatott, hiszen nyolc perc alatt fél tucat gólt szerzett, és egyet sem kapott. Mindössze három perc telt el a második negyedből, amikor a közönség már tízet számolt a máltai csapatra, akiknek a dolgát csak nehezítette, hogy a kapuban Nagy Viktor is – maximálisan koncentrálva – minden lövést hárított (13–0).
A célt egy perccel a harmadik felvonás vége előtt Mezei Tamás góljával érték el a magyarok. A zárófelvonás egyetlen kérdése az volt, hogy sikerül-e vagy sem elérni a kontinensviadalok történetének legnagyobb arányú győzelmét, ehhez 27 gólra volt szükség, végül csúcsbeállítás született. Az Európa-bajnokságok történetében 2001 óta először fordult elő, hogy egy mérkőzésen az egyik csapat nem szerzett gólt.