Fogadóórákkal is bővül a tanácsadás

2020. január 21., kedd, Gazdakör

Újabb szolgáltatást indít a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete által működtetett falugazdász-hálózat. A gazdákkal való minél jobb kapcsolattartás, az elérés megkönnyítése érdekében a falugazdászok ezentúl fogadóórákon is várják az érdeklődő gazdákat.

A személyes találkozókon lehetőség van a mezőgazdász által felvetett problémák megbeszélésére, egyéni vagy csoportos kérdések megválaszolására. Szükség esetén a falugazdászok kapcsolatot tudnak teremteni különböző ágazatokban jártas szakemberekkel is – állattenyésztés, szántóföldi növénytermesztés, kertészet, mezőgépészet, jogi kérdések, pályázati tudnivalók stb. témakörökben – személyes találkozás vagy írott tanácsadás céljával.

A következő időszakban megkezdődnek a falugazdászok által szervezett, különböző tematikájú előadások is. Januárban és februárban a gyümölcsfák és bogyós termésű cserjék metszése, a fiatal gazdák megtelepedését támogató pályázati lehetőség, hús- és tejtermelésre szakosodott juhfarmok látogatása, a környezetkímélő tápanyag-utánpótlás (szerves és műtrágyák alkalmazása, a nitrátdirektíva, nitrátgazdálkodási terv elkészítése, trágyatelepek kezelése, zöldítés stb.) lesz a különböző helyszíneken megszervezendő elméleti és gyakorlati előadások tematikája. A falugazdászok a gazdák külön kérésére is megszervezik ezeket az előadásokat, igény esetén a 0756 726 285-ös telefonon lehet egyeztetni. Hamarosan Facebook-csoportot is létrehoznak a falugazdászok – ennek elérhetőségét a későbbiekben közöljük –, a felületen a mezőgazdaságot érintő információkat, újdonságokat osztanak meg, a gazdák itt is feltehetik különböző kérdéseiket, megoszthatják saját tapasztalataikat.


Fogadóórák helyszínei és időpontjai Kovászna megyében

* Sepsiszentgyörgy: a Kovászna Megyei Szarvasmarha-tenyésztők Egyesületének irodájában, a Martinovics Ignác utca 2. szám alatt (telefon: 0756 726 285)
* Kézdivásárhely: az Incze László Céhtörténeti Múzeum épületében levő mezőgazdasági irodában minden pénteken 12–14 óráig, minden hónap első és harmadik péntekén 15–18 óráig is (telefon: 0756 726 287, 0756 726 288)
* Barót: az Inkubátorházban lévő mezőgazdasági irodában szerdánként 10–16 óráig (telefon: 0756 726 284, 0756 726 283)
* Nagybacon: a 284/C szám alatt minden csütörtökön 10–16 óráig (telefon: 0756 726 284)
* Nyujtód: a kultúrotthonban minden kedden 12–14 óráig (telefon: 0756 726 288)
* Szentlélek: a polgármesteri hivatalban minden csütörtökön 12–14 óráig (telefon: 0756 726 288)
* Esztelnek: a polgármesteri hivatalban minden szerdán 12–14 óráig (telefon:  0756 726 288)
* Uzon: a községi könyvtárban minden hónap második és negyedik péntekén 15–18 óráig (telefon: 0756 726 287).

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 4
szavazógép
2020-01-21: Gazdakör - Incze Péter:

Lesz idén kiírás fiatal gazdák támogatására (Vidékfejlesztés)

Nechita-Adrian Oros agrárminiszter a napokban megerősítette, hogy a mezőgazdasági minisztérium arról tárgyal jelenleg az unió bizottságával, hogy bizonyos vidékfejlesztési összegeket, amelyek egyes intézkedéseknél megmaradtak, olyan intézkedésekre csoportosíthassák át, ahol nagy érdeklődés, illetve túligénylés volt.
2020-01-21: Riport - Fekete Réka:

Házhoz megy a segítség (Bölönben gondoskodnak az idősekről)

Nehéz az élet, ha az ember öreg és beteg, de még nehezebb az egyedüllét – mondják azok az idős bölöniek, akik évek, évtizedek óta elveszítették házastársukat, gyermekeik távol élnek tőlük, aki pedig a faluban lakik, az sem tudja pótolni az egyedül maradt szülő hiányzó társát, de gyakran még a szükséges napi segítségre sem jut idejéből. Ezen enyhít némileg az önkormányzat és a Kovászna Megyei Vöröskereszt egy közös program révén, ami által közel hetven idős ember részesül ingyenes ápolói ellátásban, huszonöt otthonba pedig naponta házhoz viszik a vöröskeresztesek a nyugdíjtól függően részben vagy teljes árban fizetett meleg ebédet.