Évértékelő sajtótájékoztatóján Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere arról is beszélt, hogy nem minden probléma jut el időben hozzá vagy az önkormányzathoz, és sok esetben követhetetlen a panaszok orvoslása is. Éppen ezért 2019 végén a városháza megrendelt egy olyan rendszert, amelyen akár otthonról is, online is lehet jelenteni meghibásodásokat – a közvilágítástól kezdve az útburkolatig – vagy más felmerülő problémát.
A rendszernek köszönhetően a panasz megoldása követhető lesz – a térképen megjelennek az utcák, amelyen a panaszos pontosan megjelölheti majd például azt, ha egy utcában kiégett egy villanykörte. A meghibásodást a térképen kell majd bejelölni, a friss panaszok színe a piros lesz, ha a problémát megoldják, zöldre vált át. Hasonló, jól működő hibabejelentő rendszert Kolozsváron látott a polgármester, és remélik, az ottani tapasztalatokat alkalmazva a közeljövőben jobb lesz a kapcsolat a lakosság és az önkormányzat között.
Nemcsak a város lakóinak, hanem az önkormányzatnak is hatalmas fejfájást jelent az örökös vízprobléma. Ez főleg azért okoz gondot, mert a szolgáltatást nem az önkormányzat végzi, így a meghibásodások javításában sem tud jelentős előrelépést tenni. A megyei vízszolgálató kommunikációja nem megfelelő a fogyasztók irányába, hiszen a szolgáltatónak minden problémára azonnal kellene reagálnia, ha pedig problémát vagy vízelzárást akarnak közölni, sokkal hatékonyabb lenne, ha a lépcsőházakba is kifüggesztenék, hiszen nem mindenki tájékozódik a médiából vagy a közösségi oldalakról. A lakók felháborodása jogos, ezt a kérdést is meg kell oldani, és a hibabejelentő rendszernek köszönhetően ez az örökös probléma is követhető lesz – vélekedett a céhes város polgármestere.