Az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség a napokban hozta nyilvánosságra Hegedüs Ferenc kézdivásárhelyi önkormányzati képviselő összeférhetetlenségéről hozott döntését, amelyet az érintett záros határidőn belül megfellebbezhet a legfelsőbb bíróságon. Ismerve a román igazságszolgáltatás gyorsaságát, azt, ahogyan a polgármesterek fellebbezéseit, illetve a tárgyalások időpontjait kezelték, valószínűsíthetjük, hogy egy végleges ítélet meghozatala akár évekig is elhúzódhat. Hegedüs még nem kapta kézhez az ügynökség döntését.
Megkeresésünkre tegnap Hegedüs Ferenc elmondta: ezelőtt négy esztendővel, amikor kinevezték a fortyogói kezelő- és üdülőközpont eladásával foglalkozó öttagú különbizottságba, illetve annak elnöke lett, lavinaként indult meg ellene az azóta is tartó támadássorozat. Az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség már akkor ellenőrizte a vagyonnyilatkozatát, három évig tartott a levélváltás annak kapcsán, hogy honnan van neki pénze. Rendellenességet azonban nem találtak, minden bevételét, jövedelmi forrását igazolni tudta. Tavaly arról értesítették, hogy lezárták az ügyet. Időközben pert is kezdeményeztek ellene, az volt a vád, hogy meg akarja vásárolni a Fortyogót, holott ilyen lépés esze ágában sem volt. A pert a megyei törvényszék lezárta.
Idén ismét elővették az előző évben lezárt ügyet, és újra azzal vádolták meg Hegedüs Ferencet, hogy felesége és fia szállodáját (az Atrium Hotelt) vette igénybe a polgármesteri hivatal. Habár Hegedüs nem szerepel tulajdonosként, a megállapítás az volt, hogy mégis összeférhetetlen, mivel családtagjaival kötött szerződést az önkormányzat. Ez így igaz – hangsúlyozta Hegedüs –, egy évben kétszer, március 15-én és a városnapokkor történt ilyen, amikor 150–200 vendég, meghívott érkezik a városba, akiket el kell szállásolni, és az Atriumon kívül csak a Vörös Panzióban és a Christine Szállodában van pár szoba. Mindkét alkalomkor más elszállásolási lehetőséget, a sportszállót vagy a Gábor Áron Szakképző Líceum bentlakását is igénybe szokták venni, nem csak az Atriumot. Azt kellett volna megvizsgálniuk, hogy áron felül adta-e vagy sem a szobákat – érvelt Hegedüs –, de ilyen kivizsgálás nem történt. A feljelentések a négy év alatt folytatódtak a Hegedüs-cégek ellen, és idén is egyre sűrűbbek.
„A Fortyogó eladási árát nem én szabtam meg, hanem a bizottság egy előzetes felértékelés alapján. Ha nem leszek én a bizottság elnöke, más sem fogja áron alul eladni a Fortyogót. Miért nem veszik meg a bizottság által felajánlott áron? Előlegben csak a vételár harminc százalékát kell kifizetni, a különbözetet pedig három év alatt kell törleszteni” – mondotta végezetül Hegedüs Ferenc, aki azt is elárulta, amint megkapja a végzést, bukaresti ügyvédet fogad és megfellebbezi az ügynökség döntését.