Egyedülálló kezdeményezéssel próbálja áthidalni az intézmény működésének ideiglenes felfüggesztését a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház: díjnyertes és a közönség körében népszerű színházi előadások felvételeit kínálja megtekintésre az érdeklődőknek az 1997/1998-as évadban készült Alkésztisz című produkciótól a 2008/2009-es Figaro házasságáig, minden szerdán és vasárnap 20 órától. A színház Facebook-oldalán vetített múltidéző előadássorozat vasárnap indul, és egyelőre április végéig tart.
Az online előadásvetítések ajánlója szerint a társulat azt vallja, hogy a színház az egyszeri és megismételhetetlen pillanatok művészete, melyben meghatározó szerepe van a jelenlétnek, a játszók-nézők együtt lélegzésének, de mivel ebben meghatározatlan ideig nem lehet részünk, az internet lehetőségeit kihasználva próbálnak felidézni néhány emlékezetes pillanatot a Tamási Áron Színház elmúlt két évtizedének történetéből.
A mintegy két hónapig tartó sorozat olyan híres szentgyörgyi előadásokat tartalmaz, mint az Alkésztisz (r. Bocsárdi László, 1997/98), Don Juan (r. Barabás Olga, 1997/98), Vérnász (a Háromszék Táncegyüttessel közös produkció, r. Bocsárdi László, 1999/00), Romeó és Júlia (r. Bocsárdi László, 2002/03), Antigoné (r. Bocsárdi László, 2003/04), Othello, a velencei mór (r. Bocsárdi László, 2004/05), Godot-ra várva (r. Tompa Gábor, 2005/06), A nyugati világ bajnoka (r. Bocsárdi László, 2005/06), A csárdáskirálynő (r. Keresztes Attila, 2005/06), Diploma után (r. Pinczés István, 2006/07), Yvonne, burgundi hercegnő (r. Bocsárdi László, 2007/08), Figaro házassága (a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Házzal közös produkció, r. Zakariás Zalán, 2008/09)
Minden előadást külön előzetesek hirdetnek meg a sajtóban, akár egy „valódi” bemutatót. A holnap este elsőként vetített Alkésztisz az 1998-as Atelier Nemzetközi Alternatív Színházi Fesztiválon elnyerte a legjobb előadás díját, Pálffy Tibor pedig a produkcióban nyújtott alakításáért a legjobb férfialakítás díját. Az előadás 1999-ben második díjat nyert a Gödöllői Országos Stúdió- és Alternatív Színházi Fesztiválon.
A színház fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy az előadások jelentős része esetében a felvétel minősége hagy kívánnivalót maga után. A profi tévétársaságok által készített többkamerás videók mellett ugyanis vannak a bemutatottak közt házi használatra szánt egykamerás felvételek is, a régebbi produkciókat pedig még videókazettára rögzítették, ezeket a szalagokat játszották át később, ugyancsak házilag, digitális hordozóra, így tovább romlott azok minősége. Azért bizonyára így is sikerül átadni valamit a nézőknek a színház mai hírnevét megalapozó produkciók valódi értékéből.
Amint a közleményben áll: egyre nyilvánvalóbb a színház vezetősége számára, hogy a járvány miatti intézkedések hosszú távon is hatással lesznek az életünkre, és hogy ebben a helyzetben mindannyiunknak meg kell találni a működőképes kommunikáció új formáit. A válságrepertoár összeállítása és levetítése a Tamási Áron Színház első válaszlépése az intézmény működésének ideiglenes felfüggesztésére, melyet további izgalmas online akciók követnek majd. „Bízunk benne, hogy bár személyesen nem találkozhatunk, a színházunk által kínált új élményekben is örömét leli majd a közönség” – zárul a közlemény.