Hírsaláta

2020. április 27., hétfő, Belföld

ASZÁLY VÁRHATÓ. A COVID-19 válságra rátevődik egy kegyetlen és rendkívüli szárazság, amilyen nem volt sok éve, és az őszi vetések veszélybe kerülhetnek – nyilatkozta Adrian Oros mezőgazdasági miniszter. Mindennek láncreakció-szerű következménye lesz az árakra.

Főleg Moldva és Dobrudzsa térségét érinti máris az aszály. Minden gazdát, akinek kára származik az aszály miatt, kártérítésben részesítenek – ígérte a miniszter. Mindenhol a helyi sürgősségi helyzetekért felelős bizottságok mérik fel a veszteségeket. Főleg a gabonaféléket veszélyezteti az idei szárazság. Akár 50 százalékos terméskiesés is lehetséges, ám ez még fedezni fogja a fogyasztási szükségleteket. Nyilván az árakra is hatása lesz; kérdéses, meddig tart a válság, mert jelenleg nagyon nagy készleteink vannak alapélelmiszerekből a termelőknél: tej, tejtermék, tojás, szárnyashús, marhahús, bárányhús, zöldség – nyilatkozta a miniszter. (Hotnews /Transindex)

KANYARÓJÁRVÁNY IS VAN. Nelu Tătaru egészségügyi miniszter felhívta a figyelmet az oltások fontosságára a vakcinák európai hetének kezdete alkalmából, pénteken. Sokan nem is tudják, de az új típusú koronavírus-járványon kívül egy másik járvány is pusztít jelenleg hazánkban: a kanyarónak már 20 ezer fertőzöttje és 64 halottja van, elsősorban amiatt, mert az utóbbi években egyre csökken a kötelező oltásokat beadatók száma, ami hatalmas veszélyforrás az egész társadalomra nézve. Tătaru szerint most, a koronajárvány közepén tudatosodhat bennünk igazán, mennyire fontosak a vakcinák. A kanyaró mellett a diftériát (torokgyík) és a tetanuszt (merevgörcs) is megemlítette, amelyek elsősorban a gyerekekre jelentenek nagy veszélyt, és amelyeket egy egyszerű oltással meg lehet előzni. (Főtér)

A RÖNKFAEXPORT BETILTÁSA NEM SZAB GÁTAT A FALOPÁSNAK – véli Csoma Botond RMDSZ-es képviselő. A politikus szerint a fagazdálkodás terén az illegális kitermelés jelenti a legnagyobb problémát, a csütörtökön elfogadott jogszabály – melynek értelmében tíz évre betiltják az EU-n kívüli országokba a faexportot – semmilyen hatással nem lesz erre a jelenségre. „A falopást csak úgy lehet visszaszorítani, ha az állam keményen fellép és hatékony ellenőrzési mechanizmusokat ültet gyakorlatba” – írta Facebook-oldalán a képviselő. Csoma emlékeztetett, a kitermelt faanyag útját nyomon követő integrált információs rendszer (SUMAL) hatékony ellenőrzési mechanizmus lenne, csakhogy az ígéretek ellenére a mai napig sem működik. Közölte azt is: csütörtökön potyára utazott le Bukarestbe a hírszerzést felügyelő képviselőházi bizottság ülésére, mert ez végül elmaradt, pedig éppen egy erdőkkel kapcsolatos kérdést szeretett volna feltenni a Román Hírszerző Szolgálatnak. (Maszol)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 7
szavazógép
2020-04-27: Belföld - :

Banki adatokat gyűjt egy rossszindulatú program

A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) figyelmeztetést adott ki, miszerint azonosított egy malware-t (rosszindulatú szoftver), amely a banki hitelesítő adatokhoz való hozzáférést célozza meg mobil eszközökön. Óvintézkedésként azt javasolják, hogy ne nyissunk meg ismeretlen forrásokból származó linkeket vagy csatolmányokat.
2020-04-27: Belföld - :

A munkavállalókat védő jogszabály

Az államfő megfontolásra visszaküldte a parlamentnek azt a törvényt, amely az ostromállapot vagy szükségállapot ideje alatt felfüggesztett egyéni munkaszerződésekről szól, és amely szociális védelmet nyújt a munkavállalónak arra az esetre, ha a munkáltató tevékenysége ideiglenesen csökken.