BIZTATÓ EREDMÉNY. Kigyógyult a koronavírus-fertőzésből Aradon az első, ellenanyagokat tartalmazó vérplazmával kezelt beteg – közölte kedden az Arad megyei sürgősségi kórház. A páciens egy 61 éves férfi, akinek egy már gyógyult személytől begyűjtött plazmát adtak be. A beavatkozás után a férfi két, 24 órás különbséggel elvégzett koronavírustesztje is negatív lett. Cristian Nicolescu, a kórház intenzív terápiás osztályának vezetője az Agerpresnek elmondta, a beteg még időszakosan oxigénterápiára és antibiotikumos kezelésre szorul, de állapota javul. Az Arad megyei vérközpont adatai szerint eddig húsz gyógyultnak minősített személy adott vért. (Krónika)
ÓVATOSAN A BEJEGYZÉSEKKEL. Kétezer lejre bírságolta meg tegnap az Országos Diszkriminációellenes Tanács Călin Popescu-Tăriceanut, a Liberálisok és Demokraták Szövetségének elnökét a Klaus Iohannis államfőt érintő kijelentései miatt. Tăriceanu április 16-ai Facebook-bejegyzésében többek között a führer szót használta Iohannis elnökkel kapcsolatban. A tanács a pártelnök következő kijelentéseit találta a méltósághoz való jogot sértőnek: „Iohannis úr idegei felmondták a szolgálatot. Úgy vélem, az elszigetelődés neki sem használ, ahogy nekünk sem. Csak így tudnám megmagyarázni bősz kirohanását mindazok ellen, akik nem értenek egyet a Cotroceni-palotából érkező rendelkezésekkel. Ma kategorizálta a politikusokat. Jók és rosszak. Mivel teljesen meg vagyok győződve arról, hogy én a rosszak között vagyok, adnék neki néhány tanácsot: Lassabban a fenyegetésekkel, mert nem Führer, hanem – egyelőre – Románia elnöke.” Tăriceanu jelezte, megtámadja a bíróságon a testület döntését. Agerpres)
ÍRHATJÁK ÚJRA. Teljes egészében alaptörvénybe ütközőnek ítélte tegnap az alkotmánybíróság azt a törvényt, amely szerint szükségállapot vagy ostromállapot esetén online folytatódhat az oktatási tevékenység az óvodákban, iskolákban és egyetemeken. A 2011. évi 1-es számú tanügyi törvényt kiegészítő jogszabály ellen Klaus Iohannis államfő emelt alkotmányossági kifogást. Az elnök szerint a törvény megszabja az online oktatás jogi keretét, elfogadásával azonban sérült a kétkamarás parlament elve, mert a Szociáldemokrata Párt 29 szenátora által kezdeményezett tervezet eredeti formájában az elemisták teljesítményének értékelési módján változtatott volna, és a képviselőház ebben a formában fogadta el hallgatólagosan a tervezetet. Viszont a döntő házként a tervezetet tárgyaló szenátusban ezt az előírást törölték, és helyére öt új cikkely került, amelyek az eredeti tervezetben szereplőtől teljesen eltérő területet szabályoznak. Az államfő szerint a jogszabály sérti az alkotmánynak a törvények hatályba lépését szabályzó cikkelyét is.