A Baróti Szabó Dávid Középiskola vezetősége azt szeretné, ha az idei végzősök számára is megadatna a ballagás élménye, ezért olyan forgatókönyvvel is készülnek, amely, ha szigorításokkal is, de lehetővé teszi a hagyományos keretek közti búcsúzást.
A kicsengetést június 19-én tartanák. Azért választották ezt a dátumot, mert úgy vélték, a felkészítő órák és az érettségi közti időpont talán elég távol van ahhoz, hogy megkapják a szükséges engedélyeket a tömegrendezvény megszervezéséhez. Derzsi-Ráduly Kázmér igazgató úgy véli, az iskolaudvar elég tágas ahhoz, hogy a biztonsági előírásokat betartva a 78 líceumi végzős, a 43 szakiskolás és a tanári kar meghitten együtt töltsön egy bő órát. Az ünnepségen nem lehetnének jelen a szülők, a diákok nem vonulnának fel, elmaradna a műsor is, de legalább ünneplőbe öltözötten köszönhetnének el a négy éven át tudást és számos élményt adó, jellemük és személyiségük formálásához jelentősen hozzájáruló alma matertől, hallgathatnák meg azokat a beszédeket, amelyben az iskola és a városvezetés minden jót kíván a felnőtté válóknak, az arra érdemesek pedig nyilvános keretek közt vehetnék át a szakkatedrák díjait.
Amennyiben ez az elképzelés nem valósulhat meg, a június 2–12. közt sorra kerülő felkészítő utolsó napján lenne egyfajta kibúcsúztató, az elmúlt években készült fényképek és videófelvételek felhasználásával készült filmet pedig mindenkihez eljuttatnák. „Az elmúlt hetek bezártsága nagyon megviselte a diákságot és a tanári kart is, ezért mindenképpen azt szeretnénk, ha az iskolaudvaron, a lehetséges leghagyományosabb módon történhetne a ballagás. Elkészültek a batyuk és fényképek, lesz tabló, de mindez nem helyettesítheti magát a ballagást: a mindenkori diákok életében ez emlékezetes esemény, olyan, amiből az idei végzősök sem maradhatnak ki” – nyilatkozta Derzsi-Ráduly Kázmér.
Oláh-Kátai Kinga tizenkettedikes diáklány úgy nyilatkozott, az utóbbi hetek igencsak megviselték őt és osztálytársait is, az online óratartás számukra nem az elvárt eredményeket hozta, a tanulást nehezítette, ezért némileg borúlátóan tekint az érettségire. „Megviselt, hogy barátainktól, osztálytársainktól hosszú időre el voltunk szakítva; mint halljuk, a szigorítás tovább tart, sőt, a felkészítők is furcsák lesznek, mert csak tízfős csoportoknak lehet azokat megtartani. Nagyon remélem, bár a ballagás a lehető leghagyományosabb módon fog zajlani, szüleink, rokonaink és barátaink körében ünnepelhetünk ezen a számunkra fontos napon” – mondotta Oláh-Kátai Kinga.