Hírsaláta

2020. június 15., hétfő, Belföld

NEM TETSZIK ORBANNAK. A Nép Ügyvédje hivatalának az utóbbi időben olyan megnyilvánulásai és cselekedetei vannak, „amelyek ügyvédből a nép ellenségévé változtatják” – jelentette ki Ludovic Orban kormányfő.

A miniszterelnök nemtetszését az váltotta ki, hogy a hivatal vizsgálatot indított a koronavírussal fertőzöttek ápolására szakosodott kórházakban, hogy kiderítse: nem kínozzák-e a betegeket. Ezzel megpróbálják megbélyegezni az orvosokat, asszisztenseket, mindazokat akik az első vonalban küzdöttek a fertőzött személyek gyógyítása érdekében, kockáztatva saját és családjuk egészségét, életét. Ez szégyenteljes –szögezte le Orban. (Agerpres)

RENDŐRÖKÖN RÖHÖG AZ ORSZÁG. Egy újabb Vaslui megyei történet: járőröző rendőrautó lehajt az útról, megáll a mezőben. Hamarosan mellé húz egy civil rendszámú személygépkocsi, a rendőrautó sofőrje átül abba. A közelben néhány fiatal felfigyel a dologra, odamennek a civil autóhoz: benne a rendőr és egy hölgy édeskettest játszik. A fiatalok filmeznek, a fénytől a love story résztvevői megriadnak, az autó nagy sebességgel elhajt a mezőben. A fiatalok odamennek az elhagyott rendőrautóhoz – még szerencse, hogy továbbra is filmeznek, különben senki nem hinné: a járőrkocsiban a szerelmes közeg társa, egy határrendész békésen hortyog… (Főtér)

KORRUPCIÓ, TE ÉDES. A román állampolgárok 64 százaléka véli úgy, hogy a korrupció kihat mindennapi életére, míg az európai átlag e „témában” 26 százalék – derül ki az Európai Bizottság által közzétett Eurobarométer-felmérés eredményeiből. A romániai megkérdezettek 83 százaléka véli úgy, hogy széles körben elterjedt problémát jelent a korrupció az országban, uniós szinten pedig a megkérdezettek 71 százaléka vélekedik így saját országáról. A romániaiak 48 százaléka szerint az elmúlt három évben nőtt a korrupció az országban (az európai válaszadók 42 százaléka gondolja ezt), 37 százalékuk szerint a három évvel ezelőtti szinten maradt (az uniós arány hasonló), 7 százalék szerint pedig csökkent (az uniós arány hasonló). (Agerpres)

AUTÓZNI NÁLUNK NEM BIZTONSÁGOS. Míg világszinten az európai utak bizonyultak a legbiztonságosabbaknak 2019-ben (egymillió lakosra átlagosan 51 halálos baleset jutott), addig Románia sereghajtó ebben a tekintetben uniós viszonylatban (egymillió lakosra 96 halálos baleset jutott) – közölte csütörtökön az Európai Bizottság. Az EU-ban közúti közlekedés szempontjából Svédország a legbiztonságosabb, itt az egymillió főre eső halálos balesetek száma 22. A második helyezett Írország, ahol 29 halálos baleset jut egymillió lakosra. A rangsor végén Románia előtt Bulgária (89) és Lengyelország (77) található. Mindazonáltal Románia tett előrelépéseket e téren az utóbbi tíz évben: 2010-ben még 117 halálos kimenetelű baleset jutott egymillió lakosra, tehát tíz év alatt 22 százalékkal javult a statisztika. (Agerpres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1255
szavazógép
2020-06-15: Belföld - :

Vihar áldozattal

Áldozata is van a hétvégén országszerte tombolt viharos időjárásnak, egy négyéves gyereket tegnap holtan találtak meg a mentőcsapatok.
2020-06-15: Világfigyelő - :

Magyar, szlovák, két jó barát

Magyarország és Szlovákia polgárai kölcsönös tiszteletet akarnak, együtt akarnak működni, vagyis együtt szeretnének sikeresek lenni – hangoztatta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Budapesten, miután hivatalában fogadta Igor Matovič szlovák kormányfőt. A szlovák politikus az országában élő magyarok egyenjogúságát hangoztatta.