Ennyi

2020. június 16., kedd, Jegyzet
László Zsuzsa

Hónapokig éltünk félelemben, bizonytalanságban, elzártan egymástól, a világtól. Szigorú szabályok mentén, megfenyítve, rekcúmozva, mint valami rossz gyermekek. Már-már megállt az élet, legalábbis nagyon beszűkült, lelassult. Nem volt ezt könnyű megtapasztalni.

Fenekestől fordult fel minden velünk, körülöttünk. De kaméleon-természetünknél fogva fokozatosan ehhez is elkezdtünk hozzászokni, alkalmazkodni. Én is, akárcsak – gondolom – az emberek többsége, megpróbáltam a lehető legjobbat kihozni ebből a kicsit sem mindennapi helyzetből. Megtaláltam a szépségeit, élveztem a csendjeit, kialakult ezeknek a napoknak, hónapoknak is a rutinja. Meg lehet kövezni érte, de szinte már élveztem ezt a furcsa, eddig nem tapasztalt, másfajta nyugalmat.

Pedig hazudnék, ha azt mondanám, hogy közben nem féltem, szorongtam a szeretteimért, és igen, magamért is. Lehet, hogy túlzásba is vittem az elővigyázatosságot, a legszigorúbb elvárásoknak megfelelően éltük a mindennapjainkat. Egyszóval rendesen beszippantott a történet, bár nem pánikoltam, de megszeppentem rendesen. És mégis... volt ezeknek a hónapoknak valami bensőséges derűje. A hiányok ellenére kialakult egy ajtón belüli burokállapot. Azért éreztem én is, többször is, hogy szakadozik a cérna, most már elég, de aztán sikerült visszabillenni egy furcsa harmóniába. Hát könnyen meglehet, hogy ez így most zagyvának tűnik, de nem tehetek róla, ezen az érzelmi hullámvasúton csúszkáltam. És persze sokat segített, hogy nem voltam egyedül. A magányos embereknek nehezebb lehetett.

Aztán egyszer csak kiszabadultunk a fogságból. Furcsa, mintha egy naptári dátumtól fogva megszűnt volna a probléma. Egyik napról a másikra, fejvesztve futottunk, és próbálunk továbbra is nekifutni a régi életünknek. Ami mégsem a régi, nagyon nem az. Csak nehéz ezt elfogadni. Mint a gyermek, amikor játszik és azt mondja, most úgy csinálok, mintha... Mi azt játsszuk, hogy úgy élhetünk, mintha mi sem történt volna. Vajon? Mi történt, történik, történhet, mi ez az egész?

Az az igazság, hogy már én sem értek semmit, zavart vagyok, tanácstalan. Alkalmazkodom újra ehhez a felemás helyzethez, nagy terveket nem szövök előre. Ami nem azt jelenti, hogy nem tervezgetek. Sőt, nem csak terveim, még álmaim is vannak, csak egyelőre csínján bánok velük. Kíváncsian várakozom, már megérteni sem próbálom ezt az egészet, teszem a dolgom, és megpróbálok örülni továbbra is annak, aminek pont lehet. Minden nap. Most mást nem tehetek. És igyekszem nem rettegni, de amennyire lehet, mégis óvatosnak lenni. Ennyi...

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 555
szavazógép
2020-06-16: Közélet - Nagy D. István:

Ismét napi látogatók a medvék (Vadkárok az Olt mentén)

Kevés okuk van a derűlátásra az Olt menti települések elöljáróinak a medvék és más nagyvadak által jelentett veszélyt illetően. Az általunk megszólaltatott polgármesterek egybehangzóan állítják, ismét jelentősen megnőtt a medvék száma, van, ahol napi rendszerességgel bejárnak a településekre, és sajnos a károk is szaporodnak. Emberélet még nem került veszélybe, de egyre egyértelműbb, amennyiben hamarosan nem lesz felelősebb döntéshozó a minisztériumban, aki a valósághoz igazítja a kilövések engedélyezését, komoly gondok várhatóak. A polgármesterek szavaiból ugyanakkor az is kiderül, hogy a vadkárok megtérítése is teljességgel megakadt.
2020-06-16: Közélet - Fekete Réka:

Túl a román felmérőn (Vizsgalázban a nyolcadikosok)

A korábbi esztendők tételszerkezetének megfelelő feladatokat kaptak tegnap a nyolcadik osztályt végzett diákok a képességvizsga első felmérőjén román nyelv és irodalomból, amelyen Háromszékről több mint 1800-an vettek részt az ötvenhárom vizsgáztató központban. Minden iskolában betartották a járványmegelőző óvintézkedéseket, magas testhőmérséklet miatt egyetlen diákot sem kellett hazaküldeni. A következő felmérő a matematika, melyet szerdán tartanak.