Ünnepi istentiszteleten, félszáznyi résztvevő jelenlétében adott át egy újabb bölcsőt a lukailencfalvi Szövérffi lelkész házaspár – Szövérffi István és Melinda – a Zoltáni családnak, az ismét fiúgyerekével várandós kismamának Zoltáni Zsuzsának és férjének, Zoltáni Attilának elsőszülött kisfiuk, Magor jelenlétében a kálnoki református templomban (képünk). A vándorbölcső programfelelőse, Sepsiszéki Nagy Balázs, Benkő József nevét adta a bölcsőnek: a középajtai sokgyerekes református tudós papét, akinek árkosi gyökerei voltak, s akinek személye követendő példa lehetne az utánunk következő nemzedékeknek.
Lapunk rendszeresen közölte olvasóinkkal ennek a megmaradásunkkal kapcsolatos fontos programnak az eseményeit. Legszebb magyar ellenállás a bőséges gyermekáldás – olvastuk a székelyföldi programfelelős Sepsiszéki Nagy Balázs Kálnokra és hozzánk címzett levelében. Ő maga az elmúlt hét végén Csíkszék két településén ugyancsak vándorbölcső átadásán volt jelen. A bölcső az emberi élet folyamatosságának egyik legszebb jelképe. Miközben Európa népeinek többsége elöregedőben van, a gazdaságilag fejlettebb országok pedig idegenek tömeges befogadásával próbálják megfiatalítani lakosságukat, a magyarság ellenáll a más vallású és kultúrájú emberek erőltetett betelepítésének, helyette inkább egy belső népességgyarapodást kíván megvalósítani. Ennek egyik szép példája a sajátosan magyar vándorbölcső-mozgalom, amely 2012-ben indult, s amely felkarolta a háromgyermekes családmodellt népszerűsítő mozgalmat. A székelyföldi program a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Kárpát-haza Bölcsőprogram nevet kapta, új logóval: Amelyik nép bölcsőkbe fektet, az élni akar, és meg is fog maradni! – zárta levelét Sepsiszéki Nagy Balázs.
A vándorbölcsők átadásának színhelye mindenütt az istenháza. A műemlék kálnoki kálvinista templomban felhangzott az Itt van Isten köztünk... kezdetű ének, tiszteletes Tóth Anna helyi lelkipásztor köszöntötte az ünnepségre érkezett Szövérffi önkéntes házaspárt és a helyi híveket. Szövérffi István tartalmas ünnepi prédikációját a Zsoltárok könyvéből vett textusra építette: Ha az Úr építi a házát, az Úr ajándéka a gyermek is. Szövérffi Melinda tiszteletes asszony a bölcsőprogrammal kapcsolatos tudnivalókról beszélt. A templomból kijövet a cinteremben bárki megcsodálhatta a kálnoki gyülekezet által készíttetett, a trianoni döntésre emlékeztető faragványt, amely az erdélyi magyarság és a székelység számára gyászos emléket jelent, s amely Ráduly Zoltán kálnoki faragómester alkotása. Előterében – a pillanat tanújaként – a kálnoki református családok neve olvasható nemzetiszín szalagon.