Március óta kizárólag online tanácsülésekre került sor, tegnap tartotta első élő ülését a városháza belső udvarán Kézdivásárhely önkormányzata. Az alig félórás ülés napirendjén húsz határozattervezet szerepelt.
Bokor Tibor polgármester terjesztette elő azt a javaslatot, mely szerint a műjégpálya a közeljövőben felveszi Deme László nyugalmazott tanár, Pro Ube díjas közéleti személyiség nevét. Az elöljáró Deme László életrajzát és pályafutását ismertette, megindokolva, miért esett rá a választás.
A névadó Kézdivásárhelyen született 1941. január 18-án, a középiskolát a helyi Nagy Mózes Elméleti Líceumban, egyetemi tanulmányait a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem német–magyar szakán végezte. 1975–1987 és 1990–2000 között a Nagy Mózes Elméleti Líceum igazgatója volt. Életelve saját vallomása szerint: „amit teszek, azt nem a saját dicsőségemre, hanem az iskolám javára igyekszem tenni.” Elsősorban az ő nevéhez fűződik a Nagy Mózes név felvétele 1990-ben, az, hogy a tanintézmény magyar nyelvű iskola lett ismét, a volt Katolikus Főgimnázium könyvtárának megőrzése (ez utóbbi egyedül Kézdivásárhelyen sikerült Erdélyben az 1980-as években). A Nagy Mózesben végzett számtalan tudós, egyetemi tanár, költő, orvos, becsületes kétkezi munkás tudását, emberi tartását neki is köszönheti.
A város sportéletében is közismert volt az ügybuzgalma, a sport iránti rajongása és szeretete. Neki köszönhetően kapott ismét új lendületet a jégkorong Kézdivásárhelyen. Deme László 1954 és 1967 között aktív jégkorongozóként csapatával több évben is az országos élvonalba került. Nyugdíjba vonulása után, önkormányzati képviselőként oroszlánrészt vállalt a műjégpálya elkészítésében.
A műjégpálya névadására vonatkozó határozattervezetet többségi szavazattal – egy tartózkodással és egy ellenszavazattal – fogadták el. Bokor Tibor azt is elmondta, hogy a névadást még a koronavírus-járvány előtti időszakban a szakbizottság megtárgyalta és elfogadta.