Háromszéken is kötelező maszkot viselni

2020. augusztus 4., kedd, Közélet

Az ország több megyéjében elrendelt szigorításokhoz hasonló intézkedések bevezetéséről döntött mai rendkívüli ülésén a megyei vészhelyzeti bizottság. Keddtől Háromszéken is kötelező lesz az orrot és szájat egyaránt eltakaró maszk viselete a nyílt és zárt köztereken egyaránt, minden ötévesnél idősebb polgár számára – ismertette közleményében a megyei kormánybiztosi hivatal.

  • Holnaptól kötelező lesz a maszk a vásárokban, piacokon. Albert Levente archív felvétele
    Holnaptól kötelező lesz a maszk a vásárokban, piacokon. Albert Levente archív felvétele

Minden olyan helyen, ahol nagy tömeg alakulhat ki, és nehéz betartani a fizikai távolságot, így a piacokon, vásárokban, az autóbuszmegállókban és peronokon, kültéri rendezvényeken, turisztikai látványosságok környezetében bizonyos időszakokban kötelező lesz maszkot viselni Kovászna megyében is. Hogy pontosan hol és milyen időszakban, arról a közegészségügyi hatóság javaslatára döntenek majd a helyi vészhelyzeti bizottságok – olvasható a prefektúra által közzétett hétfői dokumentumban. Ezekről a döntésekről a helyi hatóságok tájékoztatják a lakosságot.

A maszkviselés kötelezettsége alól kivételt képeznek az intenzív fizikai munkát végzők, a nehéz munkakörülmények – magas hőmérséklet és páratartalom – közt dolgozók, illetve az öt évnél fiatalabb gyermekek is.

A teraszok, vendéglátó egységek külső terein 23 óra és reggel 6 óra között tilos az ételek és italok értékesítése és fogyasztása, ugyanakkor a működtetők csak a székek számának megfelelő vendéget fogadhatnak egyszerre. Kötelező módon zárva tartanak 23 és 6 óra között a szerencsejáték-termek is.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 506
szavazógép
2020-08-03: Közélet - Iochom István:

Beke egyelőre nem szabadulhat, az ügyészség fellebbezett (Székelyföldi terrorvád)

Továbbra is börtönben marad Beke István és egyelőre nem szabadulhat Szőcs Zoltán sem, mert az ügyészség megfellebbezte a tételes szabadlábra helyezéséről szóló törvényszéki ítéletet.
2020-08-04: Mi, hol, mikor? - :

Mi, hol, mikor?

SzabadTéri programsorozat
Kézdivásárhelyen a Vigadó Művelődési Ház a Wegener parkban kulturális kikapcsolódási lehetőséget biztosít a nyári estéken. Az e heti program: ma 19 órától népdalest Füleki Katalin és Gábor Judit tanítónők szervezésében, csütörtökön 17 órától Jóval több, mint táplálás! címmel előadás a szoptatás világnapja alkalmából. Az eseményekre a belépés ingyenes, a helyek száma korlátozott. A járványügyi előírások betartása, így a szájmaszk viselése is kötelező.