A sepsiszentgyörgyi közterületen található garázsok tulajdonosainak több mint fele jelezte a városházán, hogy megvásárolná azt a néhány négyzetméternyi felületet, melyet az építmény elfoglal.
A város polgármestere beiktatása után nem sokkal közölte, eladná a garázshelyeket, mert szerinte gazdaságilag előnyösebb volna így az önkormányzat számára, mint hogy a területért évente bért fizessenek a tulajdonosok, illetve úgy gondolta, a garázstulajdonosok is örömmel ráharapnak az ajánlatra, hiszen mindenkinek jobb, ha nem csak az építmény, de az általa elfoglalt hely is magántulajdon. A folyamatot múlt hónapban elindította a városháza, első lépésként a 443 garázstulajdonosnak levelet küldtek, melyben értesítették őket a terület eladásának szándékáról. Erre zömük vissza is jelzett, 214 garázshelyre jelentettek be vásárlási igényt, többnyire azt is hozzátéve, hogy amennyiben a vételár megfelelő lesz.
Következő lépésként a garázshelyeket felértékelik, hiszen övezetenként más-más a telkek piaci értéke — a polgármester ezen az áron szeretné értékesíteni a város tulajdonát —, majd az egyenkénti telekkönyveztetés következik, s az adásvételre csak ezután kerülhet sor. Akik nem akarják vagy nem tudják megvásárolni a garázshelyet — bár a polgármester korábban azt nyilatkozta, a garázsok bérét számottevően meg fogja emelni — az értesítés szerint egyelőre nem kell nagyobb illetéket fizetniük.