Kelemen Hunor elégedetlen az Orban-kormány tevékenységével mind az egészségügyi, mind a gazdasági válság kezelését illetően, de az RMDSZ csak a szavazás napján dönti el, hogy támogatja-e a bizalmatlansági indítványt vagy sem.
„Igen, elégedetlen vagyok a kormány tevékenységével. (...) Az egészségügyi válság, a gazdasági válság kezelésére utalok itt. Ebben a kérdésben is korrekteknek kell lennünk: vannak miniszterek, akik úgy-ahogy kézben tartották az őket érintő tevékenységi területet, és vannak miniszterek, kezdve a külügyminisztertől, akik nem léteznek. (...) Minden külügyminiszter utazik, kapcsolatokat, többek közt gazdasági kapcsolatokat igyekszik kialakítani. Romániában nem létezik külügyminiszter” – mondta az RMDSZ elnöke az Adevărul Live-nak.
Kelemen Hunor a tanügy- és az egészségügyi minisztert is bírálta. Mint kifejtette, példátlannak tartja az iskolakezdés körüli káoszt és bizonytalanságot. Ugyanakkor érthetetlennek nevezte, hogy az egészségügyi miniszter Brassóban szándékozik regionális kórházat létrehozni, annak dacára, hogy a közelben, Marosvásárhelyen már működik egy jó egyetemi kórház. „Ha sürgősségi esetekről van szó, még a helikopter sem tud leszállni Brassóban, Vidombákon száll le, onnan viszik a betegeket a kórházba” – mondta Kelemen Hunor a brassói regionális kórház tervével kapcsolatosan.
Az RMDSZ-elnök az idézett interjúban arról is beszélt, hogy sem a bizalmatlansági indítványt benyújtó Szociáldemokrata Párttal, sem Ludovic Orban miniszterelnökkel nem tárgyaltak még a bizalmatlansági indítványról, de vélhetően mindkét féllel egyeztetni fognak a következő időszakban. Szerinte az RMDSZ-nek „ezer oka lenne a kormány megbuktatására”, arról azonban, hogy megszavazzák-e vagy sem az indítványt, csak a voksolás napján döntenek. „Nem szeretnénk politikai szempontból járulékos áldozatai lenni egy olyan háborúnak, amely nem a mi háborúnk. (...) Észszerű döntést kell hoznunk” – fogalmazott Kelemen Hunor.
A szövetségi elnök rámutatott, hogy több forgatókönyv is elképzelhető arra az esetre, ha a parlament megszavazza a bizalmatlansági indítványt. A legjobb megoldás szerinte az lenne, ha parlamenti többséggel rendelkező koalíció alakulna, amely felvállalná a kormányzást az év végén esedékes választásokig, majd egy hosszú távú, közös projekttel a választások utáni időszakban is, ezt azonban nehezíti, hogy jelen pillanatban egyik politikai vezető sem gondol erre, nem kezdeményez egy, az országot az elkövetkező évekre felkészítő egyeztetést.