Sikerült az RMDSZ-es tanügyi reformjavaslatok ellen fordítania a román parlamenti képviselőket Rareș Bogdannak, a magyarellenességéről hírhedt európai parlamenti képviselőnek, a kormányzó Nemzeti Liberális Párt (NLP) első alelnökének – írja a Maszol. Az egyébként magyar családtagokkal is rendelkező Bogdan hétfői Facebook-bejegyzésében azzal vádolta meg a Szociáldemokrata Pártot (SZDP), hogy a kormány ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány megszavazásáért cserébe a parlamentben „hallgatólagosan elfogadják” a magyar érdekvédelmi szövetség oktatásügyi törvényjavaslatait.
A televíziós műsorvezetőből politikussá lett Rareș Bogdan szerint az általa „vörös pestis”-nek nevezett SZDP kiárusította a román gyermekek nevelését az RMDSZ-nek. Bejegyzésében többek között azt írta, hogy az oktatás „nemzeti ügy”, illetve „a gyermekeink jövője nem eladó”. Megnyilvánulásának az lett az eredménye, hogy a korábban az RMDSZ-es oktatási törvénymódosításokat támogató és felvállaló román képviselők is leszavazták a javaslatokat. Benkő Erika, a képviselőház emberi jogi és kisebbségügyi bizottságának RMDSZ-es tagja azt írta kedden Facebook-oldalán, hogy a képviselőházban minden politikai párt erején felül igyekezett elhatárolódni az RMDSZ javaslataitól, melyek valójában a duális képzésre, a délutáni napközis foglalkozások állami finanszírozására és a magyar nyelvű egyetemi felvételire vonatkoznak. „Csupa nemzetbiztonságot fenyegető intézkedés, amitől rettegni kell, valóban” – jegyezte meg csalódottan a háromszéki parlamenti képviselő.
Biró Zsolt, az alsóház oktatásügyi bizottságának tagja szintén a közösségi oldalon osztotta meg keserű tapasztalatait a voksolásról: „Rareș Bogdan magyarokat gyalázó nacionalista kirohanása elegendő volt, hogy a képviselőház szakbizottságaiban zajló mai vitán a törvénytervezetet korábban támogató, sőt, azt társkezdeményezőként felvállaló kollégák is meghátráljanak.” A marosvásárhelyi politikus felhívta a figyelmet, hogy a magyarfóbia áldozata lett többek között a napközis rendszer, az iskolai étkeztetés, a tananyagcsökkentés (…), továbbá az óvoda és bölcsőde közötti korosztály helyzetének rendezése.