Hamarabb nyugdíjba vonulhatnak

2020. augusztus 27., csütörtök, Belföld

Döntő házként elfogadta a képviselőház azt a tervezetet, amelynek értelmében két évvel korábban vonulhatnak nyugdíjba mindazok, akik legalább harminc éven át szennyezett térségben vagy ilyen település 8 kilométeres körzetében éltek.

A törvény többek között a következő települések és azok körzetének lakosságát érinti: Nagybánya, Călăraşi, Kiskapus, Drobeta-Turnu Severin, Slatina, Marosvásárhely, Dicsőszentmárton, Turnu Măgurele, továbbá a Hunyad megyei Aninósza bányatelep, Körösbánya, Boica, Brád, Pusztakalán, Csertés, Kristyor, Déva, Gyalár, Vajdahunyad, Lupény, Szászváros, Petrilla, Petrozsény, Marossolymos, Telek, Hobicaurikány, Vecel, Zsilyvajdejvulkány; a Fehér megyei Abrudbánya, Aranyosbánya, Nagylupsa, Verespatak és Zalatna; a Brassó megyei Viktóriaváros és Fogaras; Galac; a Temes megyei Marzsina, Nadrág és Tamásd.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 555
szavazógép
2020-08-27: Belföld - :

Hétfőn szavaznak

Augusztus 31-én szavaz a parlament a Szociáldemokrata Párt (SZDP) által a liberális kormány ellen benyújtott bizalmatlansági indítványról – jelentette be tegnap az alakulat elnöke, Marcel Ciolacu.
2020-08-27: Belföld - :

Azonosították az alaprajzot

Magyar és román régészek azonosították a bánsági egresi, királyi alapítású egykori ciszterci templom alaprajzát, s ezzel 99 százalékban bizonyossá vált, hogy a tavaly nyáron kiásott két sírépítmény alapja az a hely, ahova egykor eltemették II. András magyar királyt és második feleségét, a konstantinápolyi császárlányt, Courtenay Jolántát – közölte Major Balázs ásatásvezető.