A Széchenyi-örökség Okmányával tüntették ki Farkas Árpádot

2020. szeptember 22., kedd, Közélet

A Széchenyi-örökség Okmányát idén Törőcsik Mari, Kossuth-díjas színművész, Eperjes Károly, Kossuth-díjas színművész, Farkas Árpád, Kossuth-díjas költő, Fazekas István, Jókai-díjas drámaíró, Koncz Gábor, Kossuth-díjas színművész, Serfőző Simon, Kossuth díjas költő, drámaíró és Szőcs Géza, Kossuth-díjas költő, író kapta.

  • Farkas Árpád, a magyar nyelv éltetője – áll az emlékplaketten. Fotó: Széchenyi Alapítvány
    Farkas Árpád, a magyar nyelv éltetője – áll az emlékplaketten. Fotó: Széchenyi Alapítvány

Szeptember 21-e gróf Széchenyi István születésnapja, és egyben a magyar dráma napja is. A legnagyobb magyar életművében a hitel, a magyar vállalkozások beindítása, a haza csinosodásáért való tenni akarás, illetve a kultúra, a nyelv védelme és ápolása, a nemzet pallérozásáért folytatott küzdelem egymásba fonódott.

Hétfő délelőtt Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeum dísztermében tartott díjátadó ünnepélyen Széchenyi ifjabb testvérének, Pálnak a leszármazottai, Tímea és István a Széchenyi család elismerését kifejező díját osztottak ki azoknak a magyar vállalkozóknak, akik a társadalmi felelősség vállalásában, az újító szellemben élen jártak az elmúlt évben. A család e nemzeti ügyet felkaroló tevékenységét a magyar kormány is támogatja, s így az idén már hatodik alkalommal került sor a legjobb vállalkozók díjazására.

A Széchenyi család Alapítványa először tüntetett ki közismert művészeket a magyar nyelv és a magyar nyelvet beszélők ügyéért folytatott munkásságukért. „Azt szeretnénk, ha a magyarság közösen tudna dolgozni és imádkozni a magyar jövőért. Azt szeretnénk, ha a Trianon okozta sebek begyógyulhatnának! Olyan művészeket díjazunk ma, akik munkásságukat képesek voltak a magyar nemzetépítés nemes szolgálatába állítani, és értékteremtésükkel kapcsolódnak a Széchenyi-örökséghez is” – fogalmazott Széchenyi Tímea, a Gróf Széchenyi Család Alapítvány elnöke. A Széchenyi-örökség Okmányának másolatát a Nemzeti Múzeum őrzi. A díjazott művészek tárgyjutalomként megkapták Túri Török Tibor szobrászművész Lánchíd pilléréről készült műalkotását is.

S. Király Béla, Budapest

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 48
szavazógép
2020-09-22: Belföld - :

Csökken az aktív fertőzöttek száma

Az elmúlt 24 órában elvégzett 21 978 tesztből országszinten 1 059 új koronavírusos megbetegedést igazoltak (4,8 százalék), és 599 személy esetében erősítették meg újra a koronavírus jelenlétét. A legutóbbi tájékoztatás óta 45 fertőzött halálát okozta a COVID-19, ezzel 4 503-ra nőtt az elhalálozások száma Romániában – közölte kedden a stratégiai kommunikációs törzs (SKT). A tegnap óta Háromszéken 8, Hargita megyében 11, Maros megyében pedig 12 új fertőzöttet jelentettek.
2020-09-23: Mi, hol, mikor? - :

Mi, hol, mikor?

Zene
AKUSZTIKUS KONCERT. Ma 16.30 órától a Kovásznai Városi Művelődési Ház melletti parkban fellép a Consonantia zenekar: Vajna Jancsi, Mihăițeanu Koszti, Mihăițeanu Zsolt; előzenekar a Magnets: Szász Misi, Molnár Gergő, Deák Dani. A koncerten a részvétel ingyenes, a szervezők fertőtlenítőt és szükség szerint maszkot biztosítanak a helyszínen, a biztonsági távolság betartása kötelező.