A Széchenyi-örökség Okmányát idén Törőcsik Mari, Kossuth-díjas színművész, Eperjes Károly, Kossuth-díjas színművész, Farkas Árpád, Kossuth-díjas költő, Fazekas István, Jókai-díjas drámaíró, Koncz Gábor, Kossuth-díjas színművész, Serfőző Simon, Kossuth díjas költő, drámaíró és Szőcs Géza, Kossuth-díjas költő, író kapta.
Szeptember 21-e gróf Széchenyi István születésnapja, és egyben a magyar dráma napja is. A legnagyobb magyar életművében a hitel, a magyar vállalkozások beindítása, a haza csinosodásáért való tenni akarás, illetve a kultúra, a nyelv védelme és ápolása, a nemzet pallérozásáért folytatott küzdelem egymásba fonódott.
Hétfő délelőtt Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeum dísztermében tartott díjátadó ünnepélyen Széchenyi ifjabb testvérének, Pálnak a leszármazottai, Tímea és István a Széchenyi család elismerését kifejező díját osztottak ki azoknak a magyar vállalkozóknak, akik a társadalmi felelősség vállalásában, az újító szellemben élen jártak az elmúlt évben. A család e nemzeti ügyet felkaroló tevékenységét a magyar kormány is támogatja, s így az idén már hatodik alkalommal került sor a legjobb vállalkozók díjazására.
A Széchenyi család Alapítványa először tüntetett ki közismert művészeket a magyar nyelv és a magyar nyelvet beszélők ügyéért folytatott munkásságukért. „Azt szeretnénk, ha a magyarság közösen tudna dolgozni és imádkozni a magyar jövőért. Azt szeretnénk, ha a Trianon okozta sebek begyógyulhatnának! Olyan művészeket díjazunk ma, akik munkásságukat képesek voltak a magyar nemzetépítés nemes szolgálatába állítani, és értékteremtésükkel kapcsolódnak a Széchenyi-örökséghez is” – fogalmazott Széchenyi Tímea, a Gróf Széchenyi Család Alapítvány elnöke. A Széchenyi-örökség Okmányának másolatát a Nemzeti Múzeum őrzi. A díjazott művészek tárgyjutalomként megkapták Túri Török Tibor szobrászművész Lánchíd pilléréről készült műalkotását is.
S. Király Béla, Budapest