A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) sürgősségi bizottsága legutóbbi közgyűlésén elfogadta a tizenhét és tizenkilenc év alatti elit ligák csoportjainak összetételét, valamint szabályzatát a hétvégén kezdődő idényre. Az ország 24 legjobb labdarúgó-akadémiáját földrajzi elhelyezkedés szerint két tizenkettes csoportra osztották, bár a háromszéki és csíkszeredai klub nem került azonos csoportba.
Az FRF korábban az Európában évek óta használatos pontozásos rendszer alapján rangsorolta az országos utánpótlás-bajnokságokban részt vevő klubokat. Hét szempont alapján állították sorrendbe a 69 részt vevő klubot. Az első a stratégia és a filozófia volt, ahol elsődleges a finanszírozás biztosítása. A második a csapatok és játékosok, harmadik a szakmai stáb, negyedik a kisegítő személyzet, ötödik az edzések és mérkőzések száma, hatodik az infrastruktúra, hetedik pedig az eredmények.
A Sepsi OSK akadémiája egyetlen év alatt 23 helyet ugrott előre, jelenleg a 13. A 100 lehetségesből 74,8 pontot kapott, míg tavaly mindössze 39,1 pontot gyűjtött. Az FK Csíkszereda által működtetett Székelyföld Labdarúgó Akadémia 83,90 ponttal az 5. helyet foglalja el. Az élen továbbra is a Gheorghe Hagi által működtetett FC Viitorul áll 93,42 ponttal, második az FCSB (88,18), harmadik a Dinamo (84,86).
Az elit ligában a Sepsi OSK csapatait a Keleti csoportba sorolták, ellenfelei: az LPS Buzău, az FC Botoșani, a Bukaresti Sport Team, a Concordia Chiajna, az FC Voluntari, a Brassói Kids Tâmpa, a Bukaresti Dinamo, a Viitorul Ovidiu, az Academica Clinceni, az FCSB és a Petrolul Ploiești. A szentgyörgyi klub korosztályos együttesei hazai pályán kezdenek, első ellenfelük vasárnap az FC Voluntari lesz.
Az FK Csíkszereda a Nyugati csoportba került, ahol még a Nagyváradi Bihorul, a Kolozsvári U, a Kolozsvári CFR, a Medgyesi Gázmetán, az Aradi UTA, a Temesvári Banatul, a Temesvári Poli, a Știința U Craiova, a Temesvári Ripensia, az U Craiova 1948 és a Gică Popescu Labdarúgó Akadémia utánpótlás-csapatai kaptak helyet. A csíkszeredai együttesek szombaton az Aradi UTA vendégeként kezdik a szezont.
A kiírás szerint az alapszakasz 22 mérkőzésből áll, azaz oda- és visszavágó rendszerben zajlik. Ezt követően mindkét csoportból az első két helyezett jut tovább az elődöntőbe, amelynek vesztesei a harmadik helyért folytatják, míg a győztesek a fináléban találkoznak. A Román Labdarúgó-szövetség anyagilag is támogatja a klubokat, hogy részt tudjanak venni a tizenhét és tizenkilenc év alatti elit ligában.
Az élvonalbeli és a másodosztályú egyesületek számára egyaránt 4000 eurós segítséget hagynak jóvá a koronavírustesztek elvégzéséhez. A többi részt vevő klubot – figyelembe véve, hogy nem részesülnek az UEFA szolidaritási alapjából – 12 500 euróval segíti a szakszövetség a versenyköltségek fedezésében, illetve ezen klubok is megkapják a tesztekre fordítandó 4000 eurós támogatást. (miska)