Albert Álmos szerint a függetlenek veszélyeztetik a magyarság jövőjét

2008. október 17., péntek, Közélet

Furcsának tartja Albert Álmos, az RMDSZ alsó-háromszéki területi elnöke, hogy az MPP nem pártként indul, hanem független jelölteket támogat. Úgy véli, ez számukra a kényelmesebb megoldás, így a sikertelenség következményeiért a függetlenek lesznek okolhatóak, nem a párt. Albert Álmos szerint, már nem a választás szabadsága, hanem a választás lehetőségének megteremtése a fontos az MPP számára, az, hogy megakadályozza az RMDSZ parlamenti bejutását.

A területi elnök úgy látja, a függetleneknek nincs esélyük, indításuk csak az RMDSZ esélyeinek gyengítésére jó, ha nem lesz erdélyi magyar képviselet, amelyik felvállalja az oktatási, egyházi, önkormányzati kérdéseket, az a magyarság felszámolódásához vezethet. Kiemelte, az RMDSZ-nek minden szavazatra szüksége van. Ördögh Lajos ügyvezető elnök felidézte: néhány évvel ezelőtt Marosvásárhelyen 175 szavazaton múlott a magyar polgármester megválasztása, akkor veszített az RMDSZ, és a magyarságnak azóta sem sikerült visszaszereznie a város vezetését.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 475
szavazógép
2008-10-17: Közélet - Szekeres Attila:

Háborog a románok fóruma

A Kovászna és Hargita Megyei Románok Polgári Fóruma nevében Ioan Solomon elnök azzal vádolja a magyar közösség vezetőit, hogy provokatív megmozdulásaikkal megrontják a román—magyar együttélést, és megakadályozzák a térség gazdasági fejlődését. Az MPP-t az autonómiatörekvések megszállottjaként románellenességgel, az állam egysége elleni fellépéssel bélyegzi meg.
2008-10-17: Belföld - x:

Hírsaláta

NYUGDÍJ-HOZZÁJÁRULÁS MEZŐGAZDÁSZOKNAK. Jóváhagyták a mezőgazdászok nyugdíjbiztosításáról szóló törvényt. 2010. január 1-jétől a 16 és 60 év közötti személyek és családtagjaik, akik mezőgazdasággal foglalkoznak — megművelt mezőgazdasági területtel rendelkeznek, erdős területek tulajdonosai, állatokat tartanak, méhészkednek stb. — és vidéken laknak, a törvény értelmében a kötelező nyug-díjbiztosítás hatálya alá esnek. Az egyéni kötelező hozzájárulást az állam az önrész kétszeresével egészíti ki. Mind a nők, mind a férfiak esetében a nyugdíjkorhatár 63 év, a teljes hozzájárulási időszak 30, a minimális pedig 15 év.