A sikeres busahorgászat igenis megoldható partról is, csak ismerni kell a leginkább működőképes módszert. A bejegyzés keretei között ennek a részleteit fogjuk megosztani, felhívva a figyelmet a csónakos módszerrel szembeni eltérésekre.
Ki fogunk térni továbbá az alkalmazásra javasolt etetőanyag minőségére és összetételére, valamint arra a felszerelésre is, amivel eredményesek lehetünk a busákat megcélzó horgászatunk során.
Miben más a partról kivitelezett busahorgászat a csónakos módszerhez képest?
Amikor csónakból horgászunk busára, akkor az alapvetően hígított etetőanyagot vagy kézzel dobjuk be, vagy pedig vízipuskával lőjük be. A módszer lényege, hogy az etetőanyag azonnal felhőt képez a víz felső rétegeiben, így csalogatva közel a halakat.
Ugyanakkor nem mindenkinek van meg a lehetősége a csónakos horgászatra. Ennélfogva a busa eredményes parti horgászata másfajta metódust követel meg, méghozzá a fenekező horgászfelszerelés segítségével.
Erre a felszerelésre és etetőanyagra van szükség a busa eredményes parti horgászatához
Egy megfelelő minőséget képviselő feeder horgászbot, a hozzá tartozó orsóval, bordás kosárral már elegendőnek bizonyulhat a busa sikeres horgászatához. A horogelőke hossza fontos lehet, leginkább a hat vagy a nyolc centiméteres hossz lehet a nyerő, ugyanakkor kapástalanság esetén nyugodtan kísérletezhetünk a hosszabb előkével is.
A partról kivitelezett horgászmódszernél kiemelten fontos, hogy az etetőanyag egyrészt megfelelő minőségű, másrészt kifogástalan állagú legyen. A metódus lényege ugyanis egyértelműen az, hogy a vízbe csobbanó gombóc felhőt képezzen, így vonzva közel a busákat.
Az etetésnél egyébként a precizitás is fontos. Célszerű kimérni egy alapvetően húsz vagy huszonöt méteres távolságot, majd pedig ütemesen ezt a távot meghorgászni. Amikor ezt sikerült megvalósítani, onnantól kezdve már csak a közelben úszkáló halak megfogása lesz a feladat.
Így néz ki a parti busahorgászat eredményes módszere
Ahogyan fentebb is említettük, a módszer első lépése a meghorgászni kívánt távolság kimérése, majd pedig a klipszelése. Ezután jöhet az etetés, vagyis az előre beállított etetőanyag egy részét juttassuk be a horgászhelyre.
Hogyha ezzel sikeresen megvagyunk, akkor kezdődhet a horgászat. A csali felkínálását illetően bátran lehet kísérletezni akár a pelletek, illetve mini bojlik méretével, színével és felkínálási módjával. Alapvetően nyerő stratégia lehet, hogyha meglebegtetjük a csalit.
A legfontosabb viszont továbbra is az, hogy az etetést tudjuk minél hatékonyabban megvalósítani. Ez jelenti azt a stabil alapot, amire a későbbi horgászatunkat építeni tudjuk. Szintén kulcsfontosságú lesz majd egy előre beállított és precízen kivitelezett ütem, ami szerint az újbóli dobásainkat megoldjuk majd. (X)