Felújítják, kulturális központtá és múzeummá alakítják a Márvány-tenger partján fekvő Héttorony erődöt (Yedikule). A magyar történelemből Jedikula néven ismert erődben a 16–17. század során több magyar történelmi személyiség is raboskodott.
A helyreállítási munkálatok hosszú éveken át tartanak majd, de az épületegyüttes egy részét múzeumként már ezzel párhuzamosan megnyitják majd a látogatók előtt. Első körben a falakat erősítik meg, rendbe hozzák a központi udvart és kialakítják a gyalogösvényeket. A tornyokat az ezt követő szakaszban újítják fel.
A Héttorony egyszerre viseli magán a bizánci és az oszmán kor nyomait, egyként hordozza Konstantinápoly és Isztambul örökségét. Az erőd legnevezetesebb része az I. Theodosius római császár idejében épült Aranykapu (Porta Aurea), amely több mint 1600 éves múltra tekint vissza. Az épületegyüttest a város bevétele után II. Hódító Mehmed szultán bővítette hét tornyos erőddé.
A Héttoronyban játszódik Gárdonyi Géza híres regénye, az Egri csillagok egy része is. A Yedikule évszázadokon keresztül hírhedt börtön volt, ahol a magyar történelem ismert vitézei, Magyarország és Erdély több vezető személyisége, mások mellett Török Bálint, Majlád István, Bornemissza Gergely, majd egy évszázaddal később Béldi Pál raboskodott és fejezte be életét. A magyar rabok emlékét 2009 óta gránittábla őrzi a Héttoronyban.