A Ferencváros 5–1 arányú vereséget szenvedett az FC Barcelona otthonában a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek keddi nyitányán. Szerhij Rebrov együttese a következő fordulóban, jövő szerdán az ukrán Dinamo Kijev csapatát fogadja a Groupama Arénában.
A találkozó előtt 25 év után csendült fel újra a Bajnokok Ligája himnusza a Ferencváros futballistáinak, akik láthatóan nem ijedtek meg ellenfelüktől, hiszen az első percekben magabiztosan járatták a labdát. Az első védést a magyar kapusnak kellett bemutatnia, a válogatott hálóőrnek tökéletes bemelegítő labda volt Lionel Messi szabadrúgása.
A 10. percben a 27. születésnapját ünneplő Tokmac Nguen lépett ki, majd a világ- és Európa-bajnok Piqué mellett hatalmas gólt rúgott a bal felsőbe, viszont a partjelző lest jelzett. A 17. percben Messi már jobban tesztelte a magyar hálóőrt, azonban a különcsatát ezúttal is Dibusz Dénes nyerte. A 20. percben csak néhány centin múlott a Ferencváros vezetése: Nguen gyönyörűen tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd előkészítése után Isael a bal oldali kapufát találta el.
Nem sokkal később előnybe került a Barca, köszönhetően a hatszoros aranylabdás zseniális szólójának és az általa érékesített büntetőnek. Tíz perccel a szünet előtt Ansu Fati került ziccerbe, de közeli lövését Dibusz szépen hárította, majd Messi lőtt kapufát lesről. A találkozó ezen pontján érezhető volt, hogy a magyar együttesnek nagyon jót tenne a szünet, ám nem sikerült kihúznia addig, Fati növelte a katalánok előnyét.
Nem sokkal a fordulást követően Coutinho belőtte a harmadik hazai gólt, a Ferencváros bő negyedóra elteltével jutott levegőhöz a szorításból, és egy újabb Nguen–Isael összjáték után alakított ki helyzetet. A 70. percben megszerezte első gólját a Ferencváros a BL mostani kiírásában, a Nguen által kiharcolt büntetőt Ihor Haratin értékesítette, ráadásul az utolsó emberként szabálytalankodó Piqué piros lapot kapott.
Az emberelőnyben futballozó Ferencváros megpróbált támadni, viszont egy villámgyors kontra végén a 17 esztendős Pedri talált be, majd Ousmane Dembélé a 89. percben beállította a végeredményt.
Eredmények, csoportkör, 1. forduló: ♦ E-csoport: Rennes–Krasznodar 1–1 (gsz.: Guirassy 56. – tizenegyesből, illetve Ramirez 59.), Chelsea–Sevilla 0–0 ♦ F-csoport: SS Lazio–Borussia Dortmund 3–1 (gsz.: Immobile 6., Hitz 23. – öngól, Akpa Akpro 76., illetve Haaland 71.), Zenit–Club Brugge 1–2 (gsz.: Horváth 74. – öngól, illetve Dennis 63., de Ketelaere 90+3.) ♦ G-csoport: FC Barcelona–Ferencváros 5–1 (gólszerzők: Messi 27. – tizenegyesből, Fati 42., Coutinho 52., Pedri 82., Dembélé 89., illetve Haratin 70. – tizenegyesből), Dinamo Kijev–Juventus 0–2 (gsz.: Morata 46., 84.) ♦ H-csoport: Paris Saint-Germain–Manchester United 1–2 (gsz.: Martial 55. – öngól, illetve Fernandes 23. – tizenegyesből, Rashford 87.), RB Leipzig–Basaksehir 2–0 (gsz.: Angelino 16., 20.).