Balási Csaba, Őszi erdő
A berecki művelődési központ október 10. és 18. között szervezte meg a hetedik nemzetközi fotóművészeti alkotótábort. Az egyhetes táborozáson a fotósok Bereckben, az Ojtozi-havasokon, Csernátonban, Gelencén, Bálványoson és a Szent Anna-tónál készítettek művészi felvételeket.
Pénteken, a tábor befejező napján a szokásos tárlatot is megnyitották, a záró kiállításon harminckét kép került a Castrum Galéria falaira, melyeket az alkotócsoport tagjai a tavalyi tábor ideje alatt készítettek, most pedig a berecki képcsarnoknak ajándékoztak. Minden fotóművész két-két munkát adományozott Berecknek. Az eddigi közel kétszáz művészfotó a művelődési központ, a községháza és a Comenius-iskola falait díszíti.
Az idei tábornak hat magyarországi és kilenc erdélyi résztvevője volt: Vencsellei István és Károlyi Gábor Debrecenből, Gombos Ferenc és C. Várnai György Budapestről, Zágon László Nagykanizsáról, vitéz Papy Lajos Kisújszállásról, Moldován Mihály Brassóból, Balási Csaba, Nagy P. Zoltán, Incze Domokos és Incze László Csíkszeredából, Bede Gábor és Nagy Lajos Kézdivásárhelyről, Kovács László Attila Sepsiszentgyörgyről és Tamás András Marosvásárhelyről. Idén a marosvásárhelyi Plájás István és a sepsiszentgyörgyi Hlavathy Károly nem tudott jelen lenni. Plájás két képet küldött a kiállításra.
Nagy P. Zoltán csíkszeredai fotóművész, az alkotótábor művészeti vezetője, a tábor megálmodója ,,Ződ állvány"-díjban részesítette Vencsellei Istvánt, és egy-egy művészfotót nyújtott át a tábor nagylelkű támogatóinak, mecénásainak. A záró rendezvényen közreműködött a Comenius Általános Iskola énekkara Khell Gabriella zenetanár vezénylésével.