A Kézdivásárhely Szentkatolna felőli kijárata közelében található, több mint öt éve működő kutyamenhely munkatársai napi huszonnégy órás szolgálatot teljesítenek, ha a helyzet megköveteli, éjjel-nappal befogják a kóbor ebeket, és az országos vagy a helyi rendőrség segítségével állatkínzásos esetekben is közbelépnek.
A létesítmény beindítása óta a városból eltűntek a kóbor ebek, elvétve lehet egyet-kettőt látni, s azt is rövid ideig. Forró Béla és a menhely munkatársai a március óta tartó járvány alatt sem ültek tétlenül, befogták a gazdátlan kutyákat Kézdivásárhelyen, Kézdiszentléleken és Bodzaforduló környékén, ugyanis ezekkel a településekkel van szerződése a Benji Állatvédő Egyesületnek.
Forró Béla érdeklődésünkre arról számolt be, hogy egyre többen fogadnak örökbe kutyákat, tavaly mintegy hatvan-hetven talált gazdára. A legtöbben, mintegy tizenöten márciusban és áprilisban igényeltek kutyát, hogy a vesztegzár ideje alatt tudjanak kimenni a házból ebet sétáltatni. Nem mindenkinek teljesítik a kérését, az örökbefogadást tizenöt kérdésből álló teszt előzi meg.
A kilencven férőhelyes telepen harminchat kutya található, a régebb bent lévők szelídek, a frissen befogottak között még akad agresszív viselkedésű. A menhely érdekessége, hogy nem csak kutyák élnek itt, lovat, szamarat, kecskét, dámszarvastehenet és kis gidát is megismerhetnek az ide látogatók. A Lemhényből ide menekített gólya az ősszel elrepült.
„A világjárvány miatt tavaly nem tudtunk iskolákba és óvodákba menni, de a gyermekek számára mindig igyekszünk újdonságokkal szolgálni, a kisállat-simogató nagy sikernek örvend. Nyáguly Sándor Torján élő barátom jóvoltából 2019 novemberében kaptunk egy tenyészetből vásárolt dámszarvastehenet, Lizzy Úrnapján meg is lepett egy kisgidával, aki a Bambi névre hallgat. Reméljük, hogy az elkövetkező időszakban meg tudjuk szelídíteni őket, hiszen a gyermekek imádják az állatokat. A koronavírusos időszakban kevesebb látogatónk volt, más években 400–600 gyermek jön el a menhelyre” – mondotta Forró Béla.