Négynapos kérdőíves konzultációt indított tegnaptól Mikóújfalu önkormányzata. A lakosokat a helyi fiatalok keresik fel. Az önkormányzat közlése szerint a konzultáció célja a lakossági igények, a jelenlegi állapotok, illetve egyes, már elindított kezdeményezésekkel szembeni viszonyulás felmérése. Az összegyűlt adatokat a 2030-ig szóló integrált községfejlesztési stratégia összeállításánál szeretnék felhasználni.
Átfogó képet szeretnének kapni az igényekről, valamint a település lakossági megítéléséről, hogy ennek megfelelően dolgozzák ki az eljövendő évekre szóló fejlesztési stratégiát, és vágjanak neki az európai uniós költségvetési ciklusnak, a pályázatok előkészítésének – mondta el érdeklődésünkre Demeter Ferenc polgármester. Az elöljáró a Facebookon is felhívást fogalmazott meg a község lakói irányába, arra kérve mindenkit, hogy szombat délutánig lehetőleg fogadják a biztosokat és bátran válaszoljanak a kérdésekre.
Az ív összesen 18 kérdést tartalmaz, kisebb hányaduk személyes adatok felvételét szolgálja (életkor, nem, iskolázottság, foglalkoztatottság, lakhatás, jövedelem), a többi a településre vonatkozik. A válaszadóknak lehetőségük van megjelölni, hogy infrastruktúra, köz- és egyes magánszolgáltatások terén mivel mennyire elégedettek, de arról is véleményt nyilváníthatnak, hogy szerintük mi a község legnagyobb erőssége. Utóbbi esetében több lehetőség közül lehet választani, illetve a megkérdezettek szabadon is megjelölhetik, hogy mit tekintenek annak.
A kérdőív összeállítói továbbá arra is kíváncsiak, mit látnak a legnagyobb hiányosságként a község lakói, mely területek fejlesztése elengedhetetlen a község felemelkedéséhez, az elmúlt öt év megvalósításai közül mit értékelnek, hogyan látják Mikóújfalut a szomszédos településekkel összehasonlításban, valamint hogy az emberek mit tekintenek kitörési pontnak a település esetében. A zárókérdések általánosabbak: a különböző intézményekkel (így az önkormányzattal) szembeni bizalmat, ezek közösségi szerepvállalását firtatják, és azt, hogy a válaszadók szerint országos, megyei és helyi szinten milyen irányban alakulnak a dolgok. (ndi)