Labdarúgás, 1. LigaAz utolsó percben kicsúszott a kezükből a győzelem

2021. február 6., szombat, Sport

A koronavírus-fertőzés miatt továbbra is megtizedelt Sepsi OSK korán hátrányba került, azonban a szünetig három gólt szerezve fordított, majd a második félidőben a sereghajtó Jászvásári Poli kihasználta a sepsiszentgyörgyi csapat fáradtságát, az utolsó percben kiegyenlített, így egy ponttal térhetett haza az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának nyitómérkőzéséről.

  • Fotók: Sepsi OSK
    Fotók: Sepsi OSK

Az elmúlt napokban hét labdarúgó csatlakozott a háromszéki együttes keretéhez, miután számukra letelt a két hét karantén, a visszatérőkkel pedig éppen csak sikerült egy improvizált kezdőcsapatot pályára küldeni, viszont pozitívum, hogy Leo Grozavu vezetőedző a kispadról irányíthatott. A házigazdák védekező középpályás nélkül játszottak, a tartalékok között pedig egy kivétellel mind utánpótlás-korú játékosok vártak bevetésre.

A több sebből vérző székelyföldi csapat számára rosszul kezdődött a mérkőzés, ugyanis a sereghajtó már a 2. percben vezetést szerzett. Eder González hibáját kihasználva Juan Pablo Passaglia szerzett labdát, majd Deyver Vega a védőktől nem zavartatva 25 méterről, védhetetlenül a bal felső sarokba bombázott (0–1). A vendégek nem sokkal később megduplázhatták volna előnyüket, azonban Vega sarokpassza után Răzvan Onea jó helyzetből kapu fölé továbbított. A korai hidegzuhany után magára talált a Sepsi OSK, a mezőnyfölénye hamar góllá érett, sőt, rögtön ezt követően fordítani is tudott.

A 17. percben Fülöp Loránd némi szerencsével tizenegyesből egyenlített, miután Onea a büntetőterületen belül kézzel akadályozta Claudiu Petrila lövését (1–1). A házigazdák a 18. percben ismét gólt ünnepelhettek, Cătălin Golofca előkészítését Pavol Šafranko közelről a hálóba bólintotta (2–1). A 26 éves szlovák csatár hatodik gólját szerezte az idényben. A sepsiszentgyörgyi csapat a szünet előtt harmadik helyzetét is gólra váltotta, Anass Achahbar indítása után Golofca lövése a keresztlécről vágódott a hálóba (3–1).

 

 

A Sepsi OSK a második félidő elején növelhette volna előnyét, viszont Šafranko fejesét Ianoș Brînză bravúrral hárította, majd a 65. percben Achahbar a tizenegyespont környékéről lőtt fölé. A folytatásban elfáradt a Leo Grozavu irányította csapat, a menteni igyekvő Fejér Béla kirohanása során egy tizenegyest is megúszott. Az utolsó félórát a Jászvásár uralta, a piros-fehér mezes hátvédek a 77. percig állták a sarat, a beadások többségét tisztázták, azonban Onea előreívelésénél tehetetlennek bizonyultak, Andreas Calcan kapásból a hosszú sarokba továbbított (3–2). A pontszerzésre hajtó vendégek többet birtokolták a labdát, az utolsó támadásukat pedig gólra váltották. Nikosz Bakszevanosz elhibázott lövéséből gólpassz lett, a védőket faképnél hagyó Pablo Gaitán estében a bal alsóba kotorta a labdát (3–3).

A több alapemberét nélkülöző Sepsi OSK sorozatban második hazai mérkőzésén is kétgólos előnyt eltékozolva játszott döntetlent. Korábban az utolsó előtti FC Voluntari, ezúttal pedig a sereghajtó Jászvásári Poli távozott egy ponttal Sepsiszentgyörgyről. A háromszéki csapat az idényben tizedszer osztozkodott a pontokon, de úgy is őrzi negyedik helyét a rangsorban, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Mestermérleg

Leo Grozavu: „Hazai pályán sorozatban a második mérkőzésünkön veszítettünk pontokat. Ezúttal már az elején hátrányból indultunk, majd a szünet után két gólt kaptunk, az egyiket épp a hosszabbítás utolsó pillanatában. Nincs, amit tennünk, semmi értelme bűnbakokat keresni. Mindannyian tudjuk, hogy nagyon nehéz helyzetben vagyunk. Mindent tőlünk telhetőt megpróbálunk, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki magunkból az adott körülmények között. Napról napra és mérkőzésről mérkőzésre igyekszünk talpra állni, nehéz hónap van mögöttünk, és valószínű, hogy a február sem lesz könnyebb. Nem keresek mentséget, mert abból bőven lehet válogatni. Hamarosan visszatér még néhány játékos, viszont ezen a mérkőzésen is látszott, hogy a fizikai állapotuk két hét karantén után jóval elmaradt a megszokottól. Jelenleg nem tudnám megmondani, hogy mennyi időre lenne szükségünk ahhoz, hogy rendezzük sorainkat. A játékosok szotyogva tudnak ismét edzésbe állni, ezért sok időt vesz igénybe, amíg mindenki visszanyeri a formáját.”

1. Liga, alapszakasz, 22. forduló: Sepsi OSK–Jászvásári Poli 3–3 (3–1).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: George Cătălin Găman (Craiova). Sepsi OSK: Fejér – Deligiannidisz, Bouhenna, Niňaj, Ștefănescu – Fülöp L., González, Achahbar (Nouvier, 71.) – Petrila (Tamás, 46.), Šafranko, Golofca (Dumiter, 75.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Jászvásár: Brînză – Bușu, Mihalache, R. Popa, Onea – Passaglia, Gaitán, Moisă (Vanzo, 1. és Zajmovic 64.) – Flores (Bakszevanosz, 65.), Vega, Popadiuc (Calcan, 73.). Vezetőedző: Adrian Kerezsy. Gólszerzők: Fülöp L. (17. – tizenegyesből), Šafranko (18.), Golofca (42.), illetve Vega (2.), Calcan (77.), Gaitán (90+4.). Sárga lap: Šafranko (62.), González (76.), Ștefănescu (89.), Fejér (90+1.), illetve Onea (16.), Passaglia (25.), Bușu (87.), Vega (89.).

A rangsor:

1. FCSB                        15          3          3        48–19  48

2. CFR                          14          5          2        29–10  47

3. Craiova                    11          7          3        26–13  40

4. Sepsi OSK                 8        10          3        36–23  34

5. Botoșani                   8          6          7        31–27  30

6. Clinceni                     7          9          5        21–20  30

7. Târgoviște                 7          7          7        19–19  28

8. Arad                          7          6          8        20–29  27

9. Viitorul                      5        10          6        29–29  25

10. Dinamo                   7          4        10        23–25  25

11. Medgyes                 7          4        10        27–32  25

12. Astra                        5          7          9        28–32  22

13. Argeș                       4          8          8        19–27  20

14. Hermannstadt       3          9          9        20–31  18

15. Voluntari                 4          5        12        25–36  17

16. Jászvásár                 4          4        14        21–50  16

A 23. forduló programja: * február 12., péntek: FC Argeș–FC Viitorul (20 óra) * február 13., szombat: Chindia Târgoviște–Aradi UTA (14.30 óra), FC Dinamo–Sepsi OSK (21 óra) * február 14., vasárnap: Jászvásári Poli–Astra Giurgiu (12.15 óra), Academica Clinceni–Craiova (14.30 óra), FC Hermannstadt–FCSB (19.45 óra) * február 15., hétfő: FC Botoșani–Medgyesi Gázmetán (17.30 óra), Kolozsvári CFR–FC Voluntari (20.30 óra).

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2021-02-06: Belföld - :

Megrongálták a székely vértanúk emlékművét (Marosvásárhely)

Ismeretlen tettesek pénteken megrongálták a marosvásárhelyi székely vértanúk emlékművét – közölte az RMDSZ hírszolgálata. A szövetség által közölt fényképen az látszik, hogy az 1854-ben Habsburg-ellenes felkelés szítása miatt kivégzett székely vértanúk vesztőhelyén állított obeliszk egyik oldalára a román nemzeti színeket festették fel.
2021-02-06: Belföld - :

Háromezernél kevesebb új eset

A stratégiai kommunikációs törzs szombati összesítője szerint 2611 újabb koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak több mint 27 ezer mintavétel nyomán a legutóbbi jelentés óta, ezzel együtt eddig több mint 743 ezer embernél mutatták ki a vírust Romániában. Háromszékről a tegnapinál több, összesen 22 új esetet jelentettek, így a megye fertőzöttségi mutatója 0,73 ezrelékre módosult, a járvány kezdete óta nyilvántartott esetszám pedig 5647-re emelkedett. A szomszédos Hargita megyében 17, Brassóban 96, mg Maros megyében 47 új megbetegedést regisztráltak egy nap alatt.