Tenisz, Australian OpenFucsovics három mérkőzéslabdát hárítva győzött

2021. február 11., csütörtök, Sport

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság második fordulójában Fucsovics Márton három mérkőzéslabdát hárítva diadalmaskodott a háromszoros Grand Slam-bajnok svájci Stan Wawrinka felett. Babos Tímea búcsúzott az év első GS-versenyétől, az orosz Anasztaszija Potapova jobbnak bizonyult a magyar teniszezőnél.

  • Fucsovics Márton nagyot küzdött. Fotó: Facebook / Australian Open
    Fucsovics Márton nagyot küzdött. Fotó: Facebook / Australian Open

Az ATP-rangsorban 55. Fucsovics – aki a nyitókörben az ausztrál Marc Polmans ellen győzött – a svájcit korábban egyszer tudta legyőzni, 2018-ban Genfben, amikor végül megszerezte karrierje eddigi egyetlen tornagyőzelmét. Ezúttal a magyar játékos kezdte jobban, és 3:1-re elhúzott. A 35 éves olimpiai bajnok – aki 18. a világranglistán – felzárkózott, azonban 5:5 után megint elbukta az adogatását, ami már a nyitószettjébe került.

A folytatásban a nyíregyházi teniszező – akit tavaly a szupersztár Roger Federer állított meg a melbourne-i nyolcaddöntőben – bátor ütésekkel 4:0-ra vezetett, és alig 33 perc alatt dupla játszmaelőnybe került.

A 2014-ben Australian Open-bajnok nem adta fel, a harmadik felvonás elején rögtön brékelt, majd a különbséget tartva szépített. A negyedik szett a másodikhoz hasonlóan ismét simábban alakult, a svájci 4:0-ra, majd 5:1-re elhúzott, és szűk három óra elteltével kiegyenlített.

Jöhetett a döntő játszma, ebben Fucsovics 4:3-nál elvette riválisa adogatását, de nem tudta kiszerválni a mérkőzést. Wawrinka újra „feltámadt”, és rövidítésre mentette a szettet, amely, ötödik játszmáról lévén szó, nem hét, hanem tíz nyert pontig tartott. A tie-breakben az ellenfél a védjegyének számító fonák egyenesekkel 6:1-re meglépett, majd 9:6 után három meccslabdát nem tudott kihasználni. A hajrában egyértelműen Fucsovics volt jobb, aki megfordította az állást, és 3 óra 59 perc elteltével boldogan terült el a pályán.

A harmadik körben a világranglistán 14. helyezett a kanadai Milos Raonic vár a magyar játékosra. A 30 éves szervakirály mindkét eddigi találkozójukat megnyerte, ezeket Stuttgartban vívták füvön 2018-ban és 2019-ben.

Babos Tímea első találkozójára készült a volt junior világelső ellen, aki 19 éves létére már minden Grand Slam-tornán feljutott a főtáblára.

Potapova jól kezdett, majd lendületes játékkal 5:2-re ellépett, és egy második elvett adogatással lezárta a 29 perces nyitójátszmát. A második szett elején a soproni teniszező brékelt, majd 3:1-nél ismét elvehette volna ellenfele adogatását, viszont nem tudott élni az eséllyel. Az orosz erőre kapott, és 2:4-ről sorozatban négy gémet hozva besöpörte a szettet és a meccset is, amely 1 óra 18 percig tartott.

Babos címvédőként nem indul párosban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, mert partnere, a francia Kristina Mladenovic lábsérülésre hivatkozva visszalépett a párostól.

Eredmények: Fucsovics Márton–Stan Wawrinka (svájci, 17.) 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6, Anasztaszija Potapova (orosz)–Babos Tímea 6:2, 6:4, Simona Halep (2.)–Ajla Tomljanović (ausztrál) 4:6, 6:4, 7:5.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 509
szavazógép
2021-02-11: Sport - :

Egy könnyebb és egy nehezebb meccs (Teremlabdarúgás, Román Kupa)

Kedd délután a Román Labdarúgó-szövetség székhelyén kisorsolták a futsal Román Kupa idei kiírásának menetrendjét. A KSE Futsalnak nagy bravúrra lesz szüksége, hogy első alkalommal ott legyen a sorozat négyes döntőjében, hiszen az első körben még verhető ellenfelet kapott, utána viszont akár a Dévai Autobergamóval is találkozhat.
2021-02-11: Magazin - :

Magyar Golgota

Az Aradi Kamaraszínház és a Mythberg Films együttműködésében, Pozsgai Zsolt rendezésében készül a Magyar Golgota című tévéfilm a Nemzeti Filmintézet támogatásával.