Dr. Zsigmond Győző új könyvvel ajándékozta meg a gombák „szerelmeseit”, mintegy tovább bővítve a témát, és egyúttal ismeretekben is gazdagítva a magyar nyelvterület gombászait. A tökéletesnek méltán nevezhető fényképektől a történelmi áttekintésig és egyben a téma minden részletében pontos szövegig a teljesség érdemével jelentkezik.
A Kárpát-medence népi gombaismeretét áttekintő könyv felsorakozik Zsigmond Győző már megjelent, hasonló ismereteket bemutató könyvei mellé (Gomba és hagyomány, Népi gombászat Székelyföldön stb). Ezúttal a teljesség igényével. Ami azt jelenti, hogy a tanult, de még inkább az egyszerű, falusi gombász, aki saját étrendjét gazdagítja a gyűjtött gombával, valamint azok is, akik eladásra szánják, alapos szakirodalommal gazdagodnak. A szerző érdemének tekintem, hogy épp úgy megfelelhet a legkritikusabb tudományos kutatónak, mint útmutatóként a kezdő gombász számára.
A bükkfatapló és a nyírfatapló házi ipari felhasználásának ismertetésével, a munka fényképekkel is illusztrált szemléltetésével sokak számára új ismereteket közöl. A gombafajok és a magyar népi gombanevek jegyzéke, a felhasznált szakirodalom bősége és az adatközlők listája az egész könyvet átfogó igényességnek a jele. Az etnomikológiai kérdőív pedig a munkamódszeréhez nyújt ismeretet, akár a fiatal gombászok hasznára is.
A baróti Tortoma Kiadó és Könyvkereskedés minden elismerést és dicséretet megérdemel az igényes kötet megjelentetéséért.