A SZABADTÉRI BULIZÁS FELTÉTELEI. Valószínűleg oltási igazolásra, negatív koronavírustesztre vagy a fertőzésen már átesett személyek esetében immunitást igazoló okmányra lesz szükség ahhoz, hogy a jövőben részt vehessünk nagyobb szabadtéri rendezvényeken. Lehetővé tennék a helyszíni tesztelést is.
Bogdan Gheorghiu kulturális miniszter már tárgyalásokat folytat az eseményszervezőkkel és az Országos Közegészségügyi Intézet járványszakértőivel ez ügyben. Az Európai Bizottság hamarosan ismerteti az EU-s digitális vakcinaútlevéllel kapcsolatos javaslatait, ennek függvényében dönt Románia is a továbbiakról. A kulturális minisztérium azon az állásponton van, hogy nincs szükség létszámkorlátozásra, amennyiben a résztvevők rendelkeznek oltási papírral, negatív teszttel vagy immunitást igazoló okmánnyal. (Főtér)
REKORDER ANYA ÉS NAGYMAMA. Sikerült elhódítanunk Nagy-Britanniától „a világ legfiatalabb nagymamájával rendelkező ország” címet. A Vaslui megyei Rifca Stănescu a nemzetközi sajtó révén tett szert hírnévre, miután csupán 23 évesen nagyszülő lett. Rifca 12 évesen szült, és saját bevallása szerint sohasem akarta, hogy leánya is gyermekként szüljön. A dolgok azonban nem így alakultak: a lánya 11 évesen lett anya, mert – az Adevărul cikke szerint – a faluban, ahol Rifca él, az a „szokás”, hogy a lányok hamar házasodnak. Rifca egyébként elég hosszú „házaséletre” tekint vissza, ugyanis 11 éves korában vette el egy 13 éves „férfi”, Ionel Stănescu. A rekorddöntögetés valószínűleg nem áll itt meg, ugyanis Rifca immár 40 éves anyja a világ legfiatalabb dédnagyanyja. A román nagymama előtt egy 26 éves brit állampolgár volt a rekordtartó. (Adevărul/Itthon.ma)
INGYEN FESTÉK A RENDEZETT FALUKÉPÉRT. Egy lövétei származású vállalkozó több mint egy éve ingyenesen biztosít festéket és fél áron nemes vakolatot azoknak a helybélieknek, akik rendbe hoznák házuk külső részét. A programban a főút mentén, illetve a Kirulyfürdő felé vezető utcában lakók vehettek részt, és eddig mintegy harmincan éltek a lehetőséggel. A projekt lebonyolítására a polgármesteri hivatalt kérte fel a vállalkozó, ott lehet az építkezési anyagokat igényelni, és az intézmény munkatársai ellenőrzik azt is, hogy megfelelően használták-e fel azokat. Mihály Dénes polgármester örömmel újságolta, hogy nagy népszerűségnek örvend a program, rendezettebbé vált tőle a település. A festékek színét a helyi hagyományok alapján határozták meg. (Székelyhon)