Vajon tényleg csak egy “s” betűn múlik minden, ha már ott a “http” után az “s”, akkor minden rendben van, biztonságos az oldal? Minden SSL tanúsítvány garanciát jelent a biztonságra? Miért jó ez nekem? Csak szakember tudja beállítani?
Számos kérdés merülhet fel még azokban is, akik jártasak valamennyire az informatikában, megpróbálunk most ezekre a kérdésekre választ adni ebben a cikkben.
Mit kell tudni az SSL tanúsítványról?
A Secure Socket Layer (SSL) tanúsítvány azt igazolja, hogy a weboldalon végbemenő kommunikáció titkosítással működik és a weblapod hiteles. Arról biztosítja a látogatót, hogy az oldal megbízható.
A kommunikáció titkosítása azt jelenti, hogy a weboldalon megadott adatok (például jelszavak, személyes és bankkártyaadatok) nem kerülhetnek illetéktelen kezekbe. Kívülről elsőre tényleg csak az látszik, hogy a domainnév nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ma már nagyon gyakoriak a kibertámadások, így egyre több felhasználó ismeri és igényli a biztonságos és titkosított böngészést.
Az SSL tehát nagyban segíti a kiberbiztonság növelését, a hackertámadások kivédését. Azt viszont tudni kell, hogy ez csak a kommunikáció mikéntjét módosítja, a kommunikáció résztvevőire nincs hatása. Ez azt jelenti, hogy a bankkártyaadataid biztonságban lesznek, de hogy kinek adod oda a pénzed, azt neked kell tudni.
Ha további ötleteket is gyűjtenél weboldaladhoz, nézz szét a WPKurzusnál!
Milyen hatással van az SSL tanúsítvány a keresőoptimalizálásra?
Önmagában az SSL nem fog előre sorolni a találati listában, de két nagyjából egyforma kaliberű weboldal közül az kerül előbbre, amelyiknek van tanúsítványa. A Google jelenleg nem szankcionálja az egyszerű http oldalakat, a minősítésük semleges, de az idő előrehaladtával lehet, hogy ez változni fog, és a semleges helyett negatív minősítést fognak kapni az ilyen oldalak. A piros jelzés, hogy a weboldal nem biztonságos, gyors bezárásra ösztönözheti a látogatókat. A zöld jelzésnek viszont akár konverziónövelő hatása is lehet.
Mi a különbség SSL és SSL között?
Létezik ingyenes, normál és kiterjesztett SSL. Induló weboldalnál vagy egy nonprofit szervezet honlapjánál elegendő lehet az ingyenes SSL. A normál SSL-hez képest a kiterjesztett SSL-nél a kibocsátók garantálják, hogy nem fogják feltörni a hackerek a weboldalt.
Hogyan lehet https-re áttérni?
Ez igen erősen szolgáltatófüggő, a legtöbb tárhelyszolgáltatónál meg lehet venni az SSL-t, sőt tapasztalatuk van a beállítások terén is. Ez viszonylag olcsó megoldás.
Már működő weboldalnál, ha saját magad szeretnéd a beállításokat elvégezni, akkor sok helyen kell majd javítanod az oldalak elérését.
A legjobb persze, ha nem kell áttérni, hanem már eleve https-sel indítod a weboldalt. Ha webáruházat indítasz, akkor pedig kötelező. Ha elhatároztad, hogy váltasz, elsőként vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóddal! (X)