AsztaliteniszNagyajta nyerte a rangadót

2021. március 22., hétfő, Sport

Az élmezőnyhöz tartozó csapatok rangadója a Nagyajta sikerével zárult, miután a Kovászna megyei asztalitenisz-csapatbajnokság 19. fordulójában a tabella második helyezettje 6–3-re győzte le a harmadik pozícióban tanyázó Ringispirt.

  • Fotó: iStockphoto
    Fotó: iStockphoto

Az éllovas CF Tuning simán hozta a kötelező diadalt az újonc Csíki negyeddel szemben, a Vulturii nyert a The 5 Fighters ellen, az Öregfiúk pedig a Rákosi Törekvéstől kapott ki. A Vaskéz 5–1-re vezetett az Unikum ellen, amikor félbeszakadt a mérkőzés, ám az utolsó három párharc eredménye nem sokat változtat a meccs végkimenetelén. A Topspin–Cameleonii találkozó 2–4-es állásról folytatódik a napokban, s a soron következő három összecsapás dönti el a győztes kilétét.

Az eredmények: Nagyajta–Ringispir 6–3, Csíki negyed–CF Tuning 0–9, The 5 Fighters–Vulturii 3–6, Öregfiúk–Rákosi Törekvés 3–6, a Backspin Effect szabadnapos volt.

A rangsor: 1. CF Tuning 18 pont, 2. Nagyajta 17 pont, 3. Ringispir 14 pont, 4. Vulturii 13 pont, 5. Vaskéz 12 pont, 6. Cameleonii 11 pont, 7. Rákosi Törekvés 8 pont, 8. Backspin Effect 7 pont, 9. Topspin 6 pont, 10. Unikum 5 pont, 11. The 5 Fihgters 2 pont, 12. Öregfiúk 1 pont, 13. Csíki negyed 0 pont. A 20. forduló mérkőzései (kedden): Nagyajta–CF Tuning, Csíki negyed–Vulturii, Backspin Effect–Rákosi Törekvés, The 5 Fighters–Unikum, Öregfiúk–Cameleonii, Vaskéz–Topspin, Ringispir áll. (t)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2021-03-22: Sport - :

Koronavírusos csonka forduló (Női kosárlabda)

Két csonka fordulót rendeztek a női kosárlabda Nemzeti Ligában, miután több csapat nem tudta vállalni a játékot. A szombatra és vasárnapra Sepsiszentgyörgyre tervezett buboréktornát ma és holnap rendezik meg, hiszen a házgazda megyeszékhelyi gárda az elmúlt hét folyamán az Európa-kupa nyolcad- és negyeddöntőiben volt érdekelt.
2021-03-22: Sport - :

Tokiói kvótás a magyar válogatott (Női kézilabda, olimpiai selejtező)

A magyar női kézilabda-válogatott kijutott az augusztusi tokiói olimpiára, miután 31–23-ra diadalmaskodott Szerbia felett, Oroszország pedig 33–26-ra győzött Kazahsztán ellen a győri selejtezőtorna második fordulójában, szombaton. A magyar női együttes a 2008-ban Pekingben elért negyedik helyezés után jutott ki újra az ötkarikás játékokra, és az idei lesz a hetedik olimpiai részvétele.