Szlovák koalíciós válság

2021. március 22., hétfő, Világfigyelő

Igor Matovič szlovák miniszterelnök tegnap bejelentette: hajlandó lemondani a kormányfői posztról és más tisztséget betölteni a kormányban, ha koalíciós partnerei teljesítik korábban tett ígéreteiket és távoznak az általuk betöltött posztokról.

A szlovák kormánykoalíción belül hetek óta feszült a helyzet az egyes pártoknak a járványkezelésről alkotott, részben eltérő elképzelései miatt. A helyzet azután mérgesedett el még inkább, amikor a kormányfő a liberálisok ellenében úgy döntött, hogy Szlovákia vásárol az orosz Szputnyik V vakcinából.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2021-03-22: Világfigyelő - :

Oltásrekord Nagy-Britanniában

A tegnap közzétett legfrissebb adatok alapján több mint 800 ezer embert oltottak be az elmúlt 24 órában a koronavírus elleni vakcinával Nagy-Britanniában.
2021-03-22: Belföld - :

Már csak öt megye zöld

A vasárnaponként szokásos kevesebb – ezúttal 13 552 – teszt elvégzése után 3743 új koronavírus-fertőzést jelentettek hétfőn az országból, Háromszékről azonban egyet sem. Ezzel a járvány kezdete óta ismert esetek száma 858-cal 900 000 fölé emelkedett, ebből pillanatnyilag 808 754 a gyógyultaké, és 22 268 az áldozatoké.