Könyv a kézdiszéki kisállattartás történetéről

2021. április 19., hétfő, Közélet

Salamon Ferenc nyugalmazott magyartanár, helytörténész A kézdiszéki kisállattartás történetéből című könyvét mutatták be csütörtök este a kézdivásárhelyi Erzsébet Teremben. A szerzővel dr. Constantinescu Herman állatorvos, a Columba Egyesület titkára beszélgetett.

  • Salamon Ferenc és dr. Constantinescu Herman a kézdivásárhelyi könyvbemutatón. A szerző felvétele
    Salamon Ferenc és dr. Constantinescu Herman a kézdivásárhelyi könyvbemutatón. A szerző felvétele

A rendezvényt a Csiszár Dénes Tanműhely és a Praetoria Egyesület szervezte, házigazdaként pedig Taierling Péter Ferenc, az előbbi két egyesület vezetője köszöntötte a résztvevőket, köztük a Columba Galamb-, Szárnyas- és Kisállattenyésztők Egyesületének tagjait, valamint kisállattartókat.  

A 110 oldalas könyv a sepsiszentgyörgyi T3 Kiadó gondozásában jelent meg 2020-ban, de a világjárvány miatt csak most sikerült bemutatni. Szerkesztője Tulit Ilona nyugalmazott magyartanár. A kötet lényegében a 2007-ben megjelent füzetecske (A kisállattenyésztés története Kézdiszéken a kezdetektől napjainkig) bővített kiadása, kibővítve az azóta eltelt tizenhárom esztendő egyesületi tevékenységének számbavételével, gazdag képanyaggal illusztrálva.

Salamon azt hangsúlyozta ki, hogy szerzőként ugyan ő szerepel a könyv borítóján, de ez egy közös munka eredménye, nem születhetett volna meg Domokos József, Szabó Károly, Tankó Lajos és dr. Constantinescu Herman messzemenő támogatása nélkül. „A Columba Egyesület tevékenysége – a nagy vezető elődök álmát valóra váltva – meghatározó jellegűvé vált a Kárpát-medencei kisállattartás vérkeringésében. Közvetkezésképpen a Columba jelenlegi történetét tárgyalni lehetetlenség és képtelenség a Kárpát-medencei (és általában az európai) kisállattartás figyelembevétele nélkül” – hangsúlyozta Salamon Ferenc, aki torjai portáján maga is kis­állattartással foglalkozik – „az állatokat szeretni kell”. Miután válaszolt beszélgetőpartnere kérdéseire, a szerző dedikált, az egyesületi tagok tiszteletpéldányt kaptak. Salamon Ferenc azt is elárulta, hogy előkészületben van Művelődéstörténeti barangolás Háromszéken című kötete is.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 482
szavazógép
2021-04-19: Közélet - Szekeres Attila:

Díjazták Huszár Szilamért (Magyar Sajtófotó Pályázat)

Díjazták Huszár Szilamér sepsiszentgyörgyi fotográfus, a Háromszék külső munkatársa, a Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesületének tagja COVID-19 című fotóját a magyar fotóriporter szakma legnagyobb seregszemléjén, a 39. Magyar Sajtófotó Pályázaton.
2021-04-19: Közélet - :

Látássérülteknek épül magyar iskola

Ötezer lejjel járul hozzá az Erdélyi Magyar Látássérültekért Egyesület által kezdeményezett magyar tannyelvű oktatási központ létrehozásához a sepsiszentgyörgyi tanács RMDSZ-frakciója.