Létezik vajon olyan felnőtt, aki gyerekkorában ne épített volna magának bunkert? Nem számított, hogy kinn a kertben vagy a lakásban, minden tárgyat hasznosítani tudtunk a székektől kezdve a kisasztalon át a takaróig és a díszpárnáig. A mai gyerekeknek könnyebb dolguk van, változott a bunkervilág.
Modern gyermekbunker a lakásban
Felnőttként biztosan sokan emlékszünk arra, hogy mekkora élmény volt kitalálni, miből és milyen lesz a bunkerünk, melyet saját kezűleg építettünk a magunk módján és ízlésünknek megfelelően. Mindenkinek kell egy bunker!
Manapság az építés folyamatát a szülők magukra vállalják, és sokszor a gyermek számára igazi meglepetés a kis kuckó, amely egyszer csak a gyerekszobában várja őt.
Az egészen kicsik számára is csodaszép sátrak kaphatóak már, illetve a nagyobbak számára a legkülönfélébb színű, formájú áll rendelkezésre, hogy a maguk kis elképzelt világában kalandozhassanak.
Indián sátor, avagy sosem volt még ilyen egyszerű a bunkerépítés
Igen népszerű az indián sátor, rengetegféle-fajta megtalálható belőlük, így a gyermek nemének, érdeklődésének megfelelő tematikájú bunkert építhetünk. Egyszerű a bunkerépítés, ha emellett a típus mellett döntünk, mindössze a sátorfákra kell teríteni a finom, puha anyagból készült leplet, és a belső kialakítása, a díszítése már a gyermekek képzeletére van bízva. Létrejön ezzel számukra egy saját világ, amelyben olyan kalandokat élhetnek át, melyeknek csak a képzeletük szab határt.
Mindenkinek jót tesz néha egy kis elvonulás, és mondjuk a kistestvér elől is szuper búvóhely lehet egy ilyen indián sátor. Vendégséget is tarthatnak, így akár a szülőket, akár kispajtásokat hívják látogatóba, érdekes és igazi élmény lesz a játék.
Tökéletes dekoráció és játék a gyerekszobában
Lehetne mesébe illően úgy fogalmazni, hogy a gyerek megálmodja, a szülők pedig megvalósítják. A valóság nem is áll ettől olyan távol. Léteznek beltéri és kültéri használatra egyaránt alkalmasak, favázas megoldásúak, kisebbek és nagyobbak. Lehet a gyerekszoba állandó kis kuckója, ezzel lakberendezési funkciót is kap, tehát fontos, hogy milyen a színe, a kialakítása, de lehet időszakosan felállított gyermekbunker, amelynek kellékeit gyorsan elő kell venni a szekrényből és összeállítani, ha a gyerek kitalálja.
Többnyire azonban annyira közkedveltek, nem utolsósorban szépek ezek a termékek, hogy a gyerekszoba állandó attrakciójává válnak. Ha éppen a gyermeki kalandozások szünetelnek, nagyon jól használhatóak tárolásra, elbújtathatjuk bennük a rengeteg plüssállatot, legót és kisautót. Könnyen felfrissíthető a meghitt kuckó egy-egy takaróval, néhány párnával.
Felnőttként néha mennyire jó lenne egy indián sátor az életünkben, ahova elvonulhatnánk a gondolatainkkal! Engedjük ezért a gyermekeknek is, hogy kettesben legyenek néhány percet a kedvenc játékaikkal vagy a legjobb barátjukkal! (X)