Zsombori Csaba független tanácstag Barót képviselő-testületének legutóbbi ülésén felvetette: mivel nem kevesen vannak, akik a város közt szeretnek száguldozni, jó lenne, ha fekvőrendőröket helyeznének el a legproblémásabb helyekre.
A városi képviselő szerint Baróton szép számban akadnak, akik Forma–1-es pilótának érezve magukat hajtanak végig a Rózsák tere és a Kossuth Lajos utca egyenesebb szakaszain, miáltal sokakat – köztük óvodás gyermekeket – veszélyeztetnek. Zsombori Csaba jelezte: kész a javaslatát hivatalos formába önteni, s a vonatkozó tanácshatározat módosításához hozzájárulni.
Benedek-Huszár János polgármester válaszában úgy fogalmazott: nem hisz a fekvőrendőrök hatékonyságában, de ha a tanácstagok úgy vélik, kész beszélni a telepítésükről. Az ő személyes tapasztalata az, hogy ott sem történik több baleset, ahol az utat megjavítják, s nagyobb sebességgel lehetne hajtani.
A polgármestert cáfolta Zsombori Csaba: amikor évekkel ezelőtt a Nagyajta–Barót szakaszon megjavították az utat, ugrásszerűen megnőtt a súlyos kimenetelű balesetek száma. Problémásabb lett a közlekedés a város bibarcfalvi végénél, a bányaszellőztetőnél is, ahol a modernizálás során az út egy részét nemhogy szélesítették volna, hanem keskenyítették, illetve komoly veszélyt jelent a kisebb gépjárművekre az is, hogy az átereszek javítása után nem állították helyre az utat.
Cséki Péter, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) részéről mandátumhoz jutott tanácstag szerint Bibarcfalván is gondot okoz a gyorshajtás. Ő azt javasolja, ne csak fekvőrendőrben gondolkodjanak, hanem kamera által is felügyelni lehetne a közlekedést. „Az önkormányzatnak tennie kell valamit az ügyben, mert arra nem alapozhatunk, hogy eddig nem történt tragédia, ha pedig ezután történni fog, azért valamilyen szinten felelősségünk lehet” – mondotta. Pál Levente (EMSZ) zetelaki példát hozott fel, ahol sebességmérő készülék mutatja, tudatosítja a sofőrben, mennyivel halad.
Zsombori egyetértett azzal, hogy fekvőrendőr helyett az alternatív megoldás is megoldás, azaz akár a 3D-s útfestés is hatékony lehet. A polgármester azt ígérte a képviselőknek, utánanéz, milyen jogi kötelezettsége van a rendőrségnek és az önkormányzatnak, s mit lehet tenni az ügy orvoslása érdekében.
Baróton a kétezres évek elején néhány helyen már volt fekvőrendőr, a forgalmasabb helyeken a helyi gumigyárból vásárolt korongokat rögzítettek csavarokkal az útburkolathoz. A Háromszék archívumában az utolsó, témához köthető bejegyzést 2012. november végéről találtuk. Bő nyolc éve tudósításunkban arról írtunk, hogy fekvőrendőrt helyeznek el a Kossuth Lajos utca 50. és 90. szám alatti lakóház, a Baróti Szabó Dávid Középiskola, a városi kórház, a Rózsa és a Party Pub vendéglő, valamint az 1918. december 1. utcában a 10 B tömbház elé.