M Studio MozgásszínházBemutató és dél-koreai fesztiválmeghívás

2021. június 4., péntek, Közélet

Pappa mia a címe és Fehér Ferenc a koreográfusa a sepsiszentgyörgyi M Studio Mozgásszínház legújabb előadásának, melyet ma és holnap 19 órától láthatnak az érdeklődők a Háromszék Táncstúdióban. Ezt követően egy dél-koreai táncfesztiválon mutatkozik be online a társulat, majd Magyarországon és Erdélyben turnéznak a LIFT című produkcióval. Június végén a közkedvelt PYRO tűzshow is újabb sepsiszentgyörgyi helyszíneken lesz látható.

  • Fotó: Barabás Zsolt
    Fotó: Barabás Zsolt

Mozgalmas lesz az M Studio júniusi programja, melynek nyitányaként ma és holnap 19 órától bemutatják a Pappa mia című előadást Fehér Ferenc rendezésében. „A Pappa mia négy barátról szól, akik gyerekkoruk óta együtt vannak, azonban egy nap minden megváltozik, amikor az unalmas hétköznapokból új kalandok felé indulnak” – áll az előadás ajánlójában.

A rendező lapunknak elmondta, hogy ő általában csak előadásai alapötletét szokta előre kitalálni, a többi a próbákon, különböző improvizációs gyakorlatok során alakul ki. „Nem konkrét történeteket szoktam színpadra állítani, inkább képekben gondolkodom, azokból a mozgásformákból dolgozom, amiket a színészek mutatnak a próbákon. Nálam inkább a hangulatok számítanak, mindaz, amit a zene és a tánc magában hordoz, de ezekből mégiscsak kialakítunk végül egy kerek történetet. Ha kellően nyitottak vagyunk egymás felé, nagyszerű dolgok tudnak megszületni” – fogalmazott Fehér Ferenc.

Mint mondta, ezúttal kicsit lassabban ment a munka, mint általában, mert a koronavírus miatt kiestek a gyakorlatból a színészek, de ugyanolyan jó hangulatban teltek a próbák, mint a korábbi közös előadásaik esetében. Szerinte nagyon fontos a humor a munkában, jót tesz az előadásnak, ha a próbákon mindenki jól érzi magát. Kissé aggódott, hogy Balázs Judit nem tud felzárkózni a három fiúhoz, de hihetetlen energiákat mozgatott meg a színésznő, amit örömmel tapasztalt – tette hozzá.

Fehér Ferenc a magyarországi táncélet különleges alkotója, előadásainak nagy része külföldi színpadokon jön létre. Egyedi, izgalmas stílusa egyéni inspirációkból és tánctapasztalatokból alakult ki az évek során, hagyományos értelemben vett táncképzést nem kapott. Eddig négy előadást rendezett az M Studionál, a KAMPF-ot (2013), a Személyazonosságot (2015), A Jó, a Rossz és a K**a anyád című westernparódiát (2016) és a LIFT című produkciót (2018), mely a társulat egyik legsikeresebb előadásaként számos külföldi táncfesztiválon részt vett az évek során. Táncosként is többször láthatta már őt a sepsiszentgyörgyi közönség a FLOW és a PulzArt fesztiválok nemzetközi műsorában.

Az M Studio LIFT című előadását beválogatták a dél-koreai Busan Nemzetközi Táncfesztiválra, melynek közönsége online láthatja ezt a produkciót június 4–7. között. Június 7–12. között Magyarországon és Erdélyben is turnézik a társulat, ugyancsak a LIFT-tel. Június 8-án Budapesten a Bethlen Téri Színházban, 10-én Türén, 11-én pedig Kolozsváron a ZIZ Művészeti És Szociális Térben játsszák az előadást.

Június 16-án újra műsorra kerül itthon a Pappa mia, június 22–30. között pedig új sepsiszentgyörgyi helyszíneken élvezhetik a nézők, akár saját otthonuk, teraszuk kényelméből is a tavalyi évben nagy sikerrel bemutatott PYRO című tűzzsonglőr produkciót. A beltéri előadásokra a központi jegyirodában és a www.biletmaster.ro oldalon lehet jegyeket váltani.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1235
szavazógép
2021-06-04: Világfigyelő - :

Jön az európai digitális személyazonossági

Az Európai Bizottság javaslatot tett egy megbízható és biztonságos digitális személyazonosság létrehozására az európai állampolgárok, lakosok és vállalkozások számára – közölte Margrethe Vestager, az Európai Bizottság digitális korra felkészült Európáért felelős ügyvezető alelnöke tegnap.
2021-06-04: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Jubileumi Székely Vágta korlátozott számú közönséggel

Június 26-án a hatósági rendelkezések betartása mellett és a törvény szabta lehetőségekkel élve, legtöbb ezerfős – oltási igazolvánnyal rendelkező – közönség előtt tartják meg az idei Székely Vágtát – jelentették be tegnap a szervezők.